Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 10 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił dziesiąty tom Czarodziejek W.I.T.C.H., disnejowskiego komiksu fantasy o młodych czarodziejkach, w którym znajdują się historie zamykające piąty podcykl, czyli Magiczną księgę. Jest to tom liczący 444 stron, którego cena okładkowa wynosi 129,99 zł. Przykładowe strony z wydania znajdziecie tutaj, a tom jest już dostępny m.in. na Egmont.pl.

Album zawiera komiksy 57-63 o W.I.T.C.H. Historie zostały wydane pierwotnie w numerach 113-126 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy sierpniem 2007 a lutym 2008. Kolejne wydanie zbiorcze zapowiedziano na listopad, w listopadzie pojawi się też nowy komiks o czarodziejkach, który prawdopodobnie będzie mangowym rebootem, ale nie zostało to ostatecznie potwierdzone.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto. 

 

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga dziesiąta
 Liczba stron: 444, Stron komiksów: 413

  • Dodatki:
  • Kto jest kim w WITCH? - 3 strony - artykuły
  • 14 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela