Panini rusza z publikacją PKNA w omnibusach

Włoskie Panini w październiku tego roku rozpocznie wydawanie omnibusów z serią Paperinik New Adventures. Słynny cykl o kosmicznych przygodach Superkwęka, który przez wielu czytelników jest uznawany za przełomowy oraz dojrzalszy od innych komiksów Disneya, doczeka się kolekcjonerskiego wydania pełnego interesujących materiałów dodatkowych.

Zapowiedziany na październik pierwszy tom będzie liczył 696 stron, zostanie wydrukowany w zbliżonym do A4 formacie 20 na 27,5 cm, i będzie kosztował 79 euro. W środku znajdzie się pierwsze osiem zeszytów serii, czyli wszystkie komiksy od rozpoczynającego cykl Evroniani do Ritratto dell’eroe da giovane, a także wiele dodatków, zarówno materiały stworzone przy okazji publikacji cyklu jak parodia Paper Bat niù adventures jak i zupełnie nowe teksty, w tym komentarze twórców po latach. 

Patrząc na grubość tomu oraz długość serii, można się spodziewać, że cała reedycja PKNA ukaże się w siedmiu tomach, ale jest spora szansa, że później zostaną wydane tomy zbierające późniejsze komiksy z tego uniwersum, czyli PK2 oraz Paperinik New Era. Nad tą wyjątkową serią o Superkwęku przez ostatnie trzy dekady pracowali najsłynniejsi i najlepsi włoscy twórcy, w tym m.in. Alessandro Sisti, Francesco Artibani, Bruno Enna, Tito Faraci, Claudio Sciarrone, Lorenzo Pastrovicchio czy Paolo Mottura.

Także wielu polskich czytelników kojarzy cykl, ponieważ trzy komiksy ze środka serii zostały wydane niegdyś po polsku w ramach tomu Kaczor Donald - Imperator kontratakuje. Reszta cyklu nigdy nie została wydana, ale być może kiedyś Egmont skusi się na wydanie tej wyjątkowej serii. Może jako przedruk włoskich omnibusów?

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Panini 

Komentarze

 1. Panie radku, jakaś przykłądowa strona???
  Swoją drogą, pewnie z 300 zł u nas będzie kosztowało. A może zmniejszą ilość stron, tym samym ilość tomów, i bedzie - wizualnie - taniej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paperinik New Adventures w Google'u i znajdziesz.
   A cena w Polsce? Pewnie w B5 to 200 zł okł.

   Usuń
  2. Można by zrobić cieńsze tomy (więc w sumie wydać ich więcej) w miękkich okładkach. I cena byłaby na sensownym pułapie. Ale niestety tylko pomarzyć można...

   Usuń
  3. Nie wydaje się omnibusów w rozmiarze b5

   Usuń
  4. Powiedz to Egmontowi, który regularnie wydaje omnibusy w B5.

   Usuń
 2. Zdecydowanie bym kupił

  OdpowiedzUsuń
 3. Cena - 79 euro. Śmieszna jak na tamtejsze realia cena. U nas pewnie ze 150-200 zł by szło.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak śmieszna, że Włosi już narzekają na cenę, i to mocno.
   Włosi to nie jest super bogaty naród, zarobki są średnio dwa razy wyższe niż w Polsce (oczywiście na Północy wyższe, na Południu jeszcze niższe, bo to bardzo nierówno rozwinięty kraj).

   Usuń
  2. Tak biedny ze wchodzi w skład g7 i ma inflację 2 razy mniejszą od Polski. Weź człowieku nie pisz głupot

   Usuń
  3. Za omnibus to jest śmieszna cena

   Usuń
  4. B5? Padłem ze śmiechu. Chyba nie rozumiesz znaczenia pojęcia omnibus. Za treścią ma iść odpowiedni format

   Usuń
  5. I popieram. Za omnibus to jest śmieszna cena. Osobiście nie znam takich wyimaginowanych Włochów którzy wypowiadają się negatywnie o tym wydaniu. Natomiast znam takich którzy pytają dlaczego w Polsce jest tak drogo

   Usuń
  6. No trzeba dodać, że Włosi nie mają czegoś takiego jak pensja minimalna. Ale i tak te 79 euro to w sile nabywczej to dużo mniej niż u nas 200 zł (ew. cena tomu u nas) ...

   To też odpowiedź czemu u nas czegoś takiego nie wydają. Kto kupi taki ekskluzyw wielotomowy po 200 zł od tomu?

   Usuń
  7. Pytanie powinno brzmieć inaczej- kto w ogóle kupi taki tom? Trzeba sobie zadać pytanie, czy PKNA jest AŻ TAK popularne w Polsce, że wyda się i sprzeda się jak świeże bułeczki. Prawda jest taka, że Włochy i Polska to są zupełnie inne rynki, i coś, co tam się sprzedaje, u nas może skończyć w zatęchłych magazynach, w lepszym wypadku- w tanich książkach nad morzem gdzie będzie sprzedawane po dwie dychy sztuka. Przykład- Czarodzieje i ich dzieje miały schodzić jak woda, a co się okazało? Jak tu ktoś napisał pod jednym z poprzednich postów- sprzedaż jest mniejsza od zakładanej, i to o wiele mniejsza. Nie zdziwiłbym się, gdyby Czarodzieje...mieli mniejszą sprzedaż od GP Extra. Bo trzeba też pamiętać, że ani PKNA, ani ta seria fantasy, to nie jest standardowy Disney. No, może Czarodzieje są bardziej oldskulowi, ale Nowe przygody Superkwęka- to już jest taka seria, w której równie dobrze może występować Batman zamiast Kaczego Mściciela. Więc pytanie brzmi- kto by wydawał te 200-300 zł za jakiś komiks, który wyszedł po polsku dwadzieścia lat temu, ale nikt już o nim nie pamięta oprócz kilku osób które wtedy go zakupiły?

   Usuń
  8. Zapraszam na włoskie fora. Są one dostępne dostępne dla wszystkich i można sobie poczytać komentarze.
   A Omnibusy w B5 istnieją - zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Nie wszystko co jest omnibusem musi mieć większy format.

   Usuń
  9. anonimie drogi, omnibus to nie jest pojęcie zarezerwowane dla wydań takich jakie robią Marvel i DC i nie trzeba spełniać jakichś losowych wymagań, żeby nazwać coś omnibusem

   Usuń
  10. Zdradzę wam pewien sekret - na 99% Gigant Extra ma sprzedaż większą niż Barks czy Rosa. Po prostu wydania prasowe mają nakłady na poziomie kilkanaście tysięcy, a księgarskie kilku. Istotny jest procent sprzedanych egz.

   Usuń
  11. Średnia pensja brutto w Polsce to obecnie 7005 PLN, tymczasem we Włoszech średnia pensja na koniec 2022 wynosiła 2627 EUR czyli ok. 11800 PLN, ok - jest to sporo więcej, ale nie jest to też ogromna przepaść - 68% wyższe.

   Usuń
  12. srednia w polsce brutto 7005 czyli ponad 5 tysiecy netto? my zyjemy w tej samej polsce? rozmawiamy na pewno z osobami oroslymi, ktore kiedykolwiek widzialy prawdziwa wyplate? moja pensja z premią w pracy to 3500zł i to nie na najnizszym stanowisku. ta stednia to chyba spisywana z bzdurnych internetowych portali biznesowych, ktore twierdza, ze inflacja nigdy nie byla tak niska ;) pozdrawiam ludzi z realistycznym spojrzeniem na portfel

   Usuń
  13. Kto kupi taki tom? Cóż może i faktycznie były lepsze czasy na wydanie czegoś takiego (20 lat temu) ale to nie zmieni a faktu, że jak się czyta opinie tu i tam to byłoby sporo chętnych na PKNA. Nie łudzę się, że tłumy ale na pewno dostatecznie żeby to się opłacało.

   No i dlatego też cena ma tu duże znaczenie. PKNA ma rację bytu ale jako budżetowe wydanie prasowe śnie jako hiper drogi ekskluzyw. Tym bardziej, że to dość długa seria, w przeciwieństwie np do "Czarodziejów". Tacy czarodziejeimo słabej sprzedarzy zostaną do ciągnięcia do końca, a PKNA na ponad 4000 stron może być ciężko...

   Usuń
  14. Średnia pensja w Polsce to dane GUS-u. Z czego wynika taka wysoka to nie wiem. Ale średnia to średnia i tam wrzuca się i miliony osób z prnsją minimalną i prezesów spółek z pensjami liczonymi w setkach tysięcy jak nie w milionach złotych. Ogólnie wszystko.

   Bardziej adekwatna jest mediana (kształtuje się nieco powyżej minmalnej pensji) a najlepiej porównywać do pensji minimalnej. Co akurat w przypadku Włoch nie jest możliwe.

   Usuń
  15. Mediana we Włoszech też jest niższa od średniej. Pewnie proporcjonalnie podobnie jak w Polsce.
   Tak jak pisałem na początku - we Włoszech to zależy mocno od regionu. W najbogatszych to pensje 3 razy większe niż w Polsce to norma, w biedniejszych to pewnie zarabia się podobnie jak w największych miastach Polski.
   Nie zmienia to faktu, że dla Włocha 79 euro to istotny wydatek. Czy większy czy mniejszy niż 200 zł dla Polaka - nie da się tego jednoznacznie ustalić, ale jest to istotny wydatek. Szczególnie gdy takie "Topolino" kosztuje 3 czy 4 euro.

   Usuń
  16. Niestety GUS publikuje regularnie tylko średnią, nie medianę. W październiku 2020 wynosiła ona ok. 3400 zł. "Nie brak opinii", że wkrótce będzie zbliżona do minimalnej.

   Usuń
 4. Ale bym chętnie przytulił takie polskie wydanie 🤗

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno bym kupił

  OdpowiedzUsuń
 6. Od dawna fani piszą, że by kupili takie wydanie, od dawna polski Egmont ma to tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę i wydaje drugorzędne serie jak "Czarodzieje i ich dzieje" zamiast wydać pewniaka, którego ludzie kupią na pniu. Zmniejszyć format, może podzielić na tomy na połowę i wydać chociaż w takiej formie - czy to tak wiele? W tym kraju mało znane mangi w wydaniach kolekcjonerskich się dobrze sprzedają, a jeden z lepszych włoskich cykli komiksowych się nie sprzeda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewniak jak pewniak. To jednak bardzo obszerna seria. Dużo Komiksów. A zainteresowanie niby jest tylko co z tego - "siądzie" po drugim, najdalej trzecim tomie jak z Czarodziejami, tylko tam jest 5, to można dociągnąć, a PKNA,, no cóż. Jeszcze do tego jakby Egmont zaśpiewał cenę 150-200 zł za to, to też się częściowo zainteresowanie wykruszy.
   Podsumowując - ryzyko duże. Ja bym bardzo, bardzo chciał ale Egmont chyba się nie zdecyduje...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela