Gigant Poleca 247 "Wespół w zespół" - zapowiedź - Kwantomas, Nucci, Casty, CAP

Za mniej niż dwa tygodnie, 1 września, pojawi się 247. tom Giganta Poleca - Wespół w zespół, w którym znajdzie się co najmniej parę historii od dawna wyczekiwanych przez czytelników. Już sama okładka pozytywnie nastraja, a w środku jest jeszcze ciekawiej.
Wydanie będzie kopią sierpniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Choć na okładce tomu znajdują się Kwantomas i Superkwęk, to jego główną atrakcją prawdopodobnie nie będzie komiks z dwoma mścicielami, lecz inna historia, która pojawi się w środku wydania. Mowa o 92-stronicowym komiksie o Mikim i Fantomenie stworzonym przez Castiego i Marco Nucciego, dwóch mistrzów włoskiego komiksu. Jest to historia kontynuująca wątki z wcześniejszych komiksów stworzonych przez ten duet, To ja, Fantomen z Giganta Poleca 240 oraz Czerń i biel z Giganta Poleca Extra 2022-06. Komiks, podobnie jak wcześniejsze, został niezwykle ciepło przyjęty przez włoskich czytelników.

Natomiast historia o Kwantomasie i Superkwęku to podwójna opowieść, która łączy wątki z wielu wcześniejszych komiksów o tych mścicielach stworzonych przez Gervasio. Niestety w związku z tym, że w Polsce nie są wydawane wszystkie zagraniczne Giganty, kilka wcześniejszych historii o Kwantomasie nie pojawiło się po polsku, ale to nie powinno znacznie wpłynąć na lekturę. W tomie pojawi się też komiks napisany i narysowany przez Mastantuono z Rychem w roli pierwszoplanowej, a także nowa historia opowiadająca o Centralnej Agencji Paranormalnej. Nowym scenarzystą serii został Peter Snejbjerg.

Cały czas jest dostępna prenumerata Giganta, także w wersji z plecakiem. W tym miesiącu do sprzedaży trafi jeszcze Kaczor Donald zawierający parę ciekawych historii, a także specjalne wydanie Giganta Poleca Extra poświęcone 100-leciu Disneya.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Nie spodziewałem się tego

  OdpowiedzUsuń
 2. Liczylem na inny tom. No nic. Może jeszcze wydadzą. Mam na myśli te ze Sknerusem na okładce co w Niemczech na jesieni wychodzą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na niemieckim forum są publikowane niemieckie giganty na kilka miesięcy do przodu. Na pewno okładki, składy być może (nie pamiętam dokładnie, sprawdzę). Dla mnie ciekawiej zapowiadały się tomy które wyjdą w Niemczech po tym tomie. Fakt, ze wnioskuje tylko po okładkach i tytułach

   Usuń
  2. to aż jestem ciekawy, co tam przygotowali, bo ten gigant ma najlepszy skład od bardzo dawna (Nucci/Casty z Fantomenem, długi Kwantomas + jeszcze CAP i Rychu - potężnie!)

   Usuń
 3. Czekam aż dodacie go to bo chciałem zobaczyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Zerknąłem sobie na stronę wydawnictwa niemieckiego na którym nasze się opiera i to nie jest tak, że my dostajemy co któreś tam wydanie "Lustiges Taschenbuch" przetłumaczone na język polski, stąd dziury w niektórych seriach?

  OdpowiedzUsuń
 5. Glupawy tytuł. Ale wnętrze wydaje sie fajne. Wyczekuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Wnętrze wygląda lepiej niż okładka. Niestety, nie pozwalają gromadzić wszystkiego, a i nie ma czasu na lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja umyśle że dadzą jeszcze w tym roku z ltb 578 i 579 chodzi o odpowiednik

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda bardzo obiecująco jak się skończą wakacje to to kupię.

  OdpowiedzUsuń
 10. zajebisty komiks

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela