Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Dziś do sprzedaży trafiło wyjątkowe wydanie, stworzony z okazji 100-lecia Disneya tom zawierający osiem futurystycznych reinterpretacji klasycznych animacji w wykonaniu najlepszych włoskich twórców. Album został wydany w ramach serii Gigant Poleca Extra, liczy 256 stron, a jego cena okładkowa to 24,99 zł. Tom jest też dostępny na Egmont.pl z 30% rabatem. 

W środku tomu znajdują się komiksy nawiązujące do Samotnych duchów, Na campingu, Pan Myszka Miki wybiera się w podróż, Strażaków, Budowania łodzi, W przyczepie Mikiego, Konserwatorów zegara i Po drugiej stronie lustra.  Za scenariusze odpowiadają Francesco Artibani, Valentina Camerini, Alberto Savini i Carlo Panaro, a za rysunki m.in. Giovanni Rigano, Ivan Bigarella, Giada Perissinotto, Donald Soffritti, Lorenzo Pastrovicchio i Francesco D'Ippolito.

Co widać na przykładowych planszach, jak i na zdjęciach, które są dostępne na Centrum Komiksów Disneya na Facebooku, każdy z rysowników postawił na swój własny styl, więc historyjki prezentują się zdecydowanie ciekawiej niż standardowe komiksy Disneya. Pod tym względem przypomina to francuskie albumy z Mikim, które są tworzone od paru lat, ale tutaj jest to wydane w dużo przystępniejszej cenie.

Warto przy okazji wspomnieć, że już w piątek do sprzedaży nowy tom Giganta, a w nim pojawi się kilka naprawdę interesujących komiksów, w tym nowa historia z Kwantomasem i komiks o Mikim i Fantomenie autorstwa Castiego i Nucciego.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska


Komentarze

 1. Zamiast kombinować z jakimiś rocznicowymi tomami mogli wydać klasyczne historie tak jak np. zrobili w Letnim Wyskoku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypada coś specjalnego wydać na stulecie Disneya.

   Usuń
  2. poza reporterem goofym i zapychaczami poniżej 10 stron, wszystkie komiksy w letnim wyskoku są z 2020, klasycznymi historiami bym ich nie nazwal

   Usuń
  3. Pisząc klasyczne chodziło mi o normalne a nie takie typu Miki i bomba jądrowa sto lat później na podstawie Miki i bomba wodorowa

   Usuń
  4. stałem się eksperymentalnym komiksem, niszczycielem dobrej zabawy xD
   prawie wszystko co wychodzi łapie się pod klasyczne, więc coś ciekawszego na rocznicę jest imo dobrym rozwiązaniem, wciąż ponad 20 klasycznych tomów wyjdzie w sumie w tym roku

   Usuń
  5. Zgadzał bym się z tobą gdyby nie że napisałeś "ciekawszego". To nie był jakiś katastrofalny tom ale po co wydawać tomy gorsze jak można wydać lepsze. Twórcy wrześniowego giganta poleca (wiem co piszę bo mi przyszedł wcześniej) pokazali jak się robi dużo lepsze komiksy w tańszej cenie.Co do tego że coś wypada zrobić na stulecie Disneya to owszem wypada, ale nie mogli zrobić jakiś figurek za dwa grosze na odpiernicz. Tak to zrobili komiks na odpiernicz i jest jedną porządną lekturę mniej. I wiem że będzie jeszcze ponad 20 klasycznych tomów, ale skupiamy się teraz na tym.

   Usuń
  6. Do mnie wczoraj przyszedł nowy Gigant poleca.

   Usuń
  7. patrząc na to, że praktycznie w każdym kraju to Disney 100 wychodzi, to myślę że narzucone z góry, nie mieli wyboru - musieli wydać

   Usuń
  8. Niestety... I porównaj to se teraz z ŻICSM-em

   Usuń
 2. Jestem po lekturze, duże rozczarowanie. Estetyka kompletnie mi nie podeszła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam- nowy blog o komiksach Disneya:
  https://wszystkookomiksachdisneya.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Który to już? Trzeci? Skup się chłopie na jednym.

   Usuń
 4. Według mnie bęndzie jeszcze jeden komiks z tej serii na Boże Narodzenie

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuły Komiksów - w miarę. Stylistka mi zupełnie nie pasuje, ale jak kto lubi. Kreska - w części przypadków bardzo brzydka, w innych ledwo, ledwo może być. Wydanie z kategorii interesujących ale jakiś wybitny poziom to nie jest. Furory nie robi i nie zrobi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jak przewidywałem, tego typu grafiki na takim papierze tracą znacznie na czytelności... niestety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się zgodzić, strasznie źle się to czyta. Wrzutki tutaj przykładowych stron wyglądają lepiej niż komiks na żywo. Smutne.

   Usuń
 7. Tragedia to wydanie. Estetyka, pomysły, oczopląs

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru