Gigant Mamut 39 "Kaczka dziennikarska" - zapowiedź - Scarpa, De Vita i Mastantuono

20 września do sprzedaży trafi kolejny tom Giganta Mamuta - Kaczka dziennikarska. Podobnie jak w innych 512-stronicowych tomach w tym roku można się spodziewać potężnej dawki nigdy wcześniej niewydanych po polsku kaczych i mysich komiksów. Nie zabraknie też ciekawych historyjek.
Tom będzie oparty na dwóch tomach: w większości na 83. Lustiges Taschenuch Spezial z 2018 roku o tematyce dziennikarskiej, ale pojawi się też parę komiksów o podróżach w czasie z 112. wydania tej samej serii.

Z udostępnionych przykładowych stron wynika, że ostatecznie jedna z 1-stronicówek zostanie pominięta. Jednak reszta tomu, ponad 99%, będzie dokładnie taka sama jak powyżej. A trzeba przyznać, że choć zbyt wielu za długich komiksów nie będzie, to pojawi się wiele interesujących historii. Komiks o Rychu od Mastantuono to historia sprzed paru lat, która w Polsce nie ukazała się w związku z rzadszym wydawaniem Gigantów. Nie zabraknie też klasyki przez wielkie K w postaci historii Martiny i Scarpy oraz Chendiego i Carpiego.

Dziennikarska część tomu będzie stała pod znakiem historii opowiadających o przygodach Donalda i Dziobasa jako dziennikarzy gazety Sknerusa. Historie oparte na tym koncepcie są tworzone od lat i w tym tomie pojawi się ich sporo. Czytelnicy poznają zarówno nowsze opowieści, jak choćby wysoko oceniany komiks napisany i narysowany przez Facciniego, historie z z lat 90., w tym trzy stworzone przez Nino Russo, jak i komiksy pochodzące sprzed wielu dekad, w tym klasyczną opowieść De Vity i Martiny. Nie zabraknie też mysich opowieści, najciekawiej z nich wygląda długa historia stworzona przez Pezzina i Asteritiego, ale ciekawym urozmaiceniem będzie też komiks nawiązujący do klasycznego paska Gottfredsona. 

We wrześniu poza Mamutem do sprzedaży trafi też nowy Gigant z wieloma ciekawymi komiksami, w tym historiami o Kwantomasie, CAP i Fantomenie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Spoko. Poczytamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się na jeden z lepszych tomów dla mnie - uwielbiam takie spokojne historie! ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem że mamuty i megagiga są tylko 2 razy rocznie a tu od paru lat znowu jest więcej

  OdpowiedzUsuń
 4. wyglada bardzo ciekawie 30 września go kupuje

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!