Gigant Poleca 248 "Szczęśliwa moneta" - zapowiedź - Freccero, Intini, Salvagnini

Rozpędzamy się z jesiennymi zapowiedziami. 17 października do sprzedaży trafi 248. tom Giganta Poleca - Szczęśliwa moneta, w którym ważne role odegrają Sknerus oraz jego wrogowie. Choć tom może wyglądać ciut słabiej niż kilka tegorocznych Gigantów, to i tak zapowiada się interesująco.
Wydanie będzie kopią wrześniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Być może w tym tomie będzie brakować wielkich nazwisk i znanych marek, ale pojawi się co najmniej kilka uznanych autorów oraz rzadziej spotykanych postaci. Wydanie otworzy całkiem nowa historia o Sknerusie i jego monecie, którą zilustrował Freccero. Najdłuższym komiksem w tomie będzie zwariowany kaczo-mysi crossover napisany przez Sio, który opowiada o tajemniczym pudełku. Nie zabraknie też opowieści z Gladiuszem Kwaczyńskim w roli głównej, a także napisanej przez Rudy'ego Salvagniniego, autora mającego na koncie wiele doskonałych opowieści z myszami, historii z Mikim, O'Harą i Piotrusiem.

Choć Netoperek, alter ego Dziobasa, we włoskich i brazylijskich historiach występował od wielu dekad, to nigdy nie miał szczęścia do polskiego rynku. Wszystko zmieniło się w ostatnim czasie, a w październikowym tomie pojawi się kolejna opowieść z Netoperkiem w roli głównej i to narysowana przez D'Ippolito. Z bardziej nietypowych opowieści można wyróżnić historię z druhem naddrużynowym w roli głównej, a także narysowany przez Intiniego komiks, w którym Magika trafia do warsztatu Diodaka.

Cały czas jest dostępna prenumerata Giganta, także w wersji z plecakiem. Warto dodać, że w tym tygodniu także pojawiła się informacja o zawartości wrześniowego Giganta, a w nim pojawi się kilka naprawdę interesujących komiksów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Czemu poznikały skany na inducks?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przetłumaczony komunikat "Ze względu na zmianę serwera po awarii sprzętu, możemy zaoferować jedynie ograniczoną funkcjonalność. W tej chwili skany nie są widoczne ani nie można ich przesłać."
  W skrócie stary serwer padł i nie wiadomo czy pliki zostaną przywrócone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem że bęndzie odpowiednik tomu 7 tego roku jako ltb 578 a tomu 8 579

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepszy tytuł był by szczęśliwa dziesiecio centówka

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemogę się doczekać komiksu z netoperkiem

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka nie robi większego wrażenia, ale netoperek brzmi ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. Font tytułu na monecie straszny, graficy mogli się bardziej postarać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka