Kaczor Donald 2023-06 - dziś premiera - Andersen, Ferioli i Vicar

Dziś do sprzedaży trafił 6. w tym roku i 1029. w historii numer Kaczora Donalda. Wydanie zawiera porządną porcję kaczych komiksów, wśród których można znaleźć ciekawe historie, a otwiera je niezwykle ładna ilustracja z Donaldem narysowana przez Williama Van Horna. Poza kioskami numer można kupić także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Każdy z komiksów wygląda na ciekawą historię. Numer otwiera lekko powiązany z okładką historia o Donaldzie, Diodaku i Sknerusie oraz o wehikule czasu, która został narysowany przez duńskiego twórcę, Flemminga Andersena. Tuż po nim znajdziecie  wyśmiewający temat kryptowalut oraz pewnego szefa portalu X komiks Ferioliego. Choć komiksy parodiujące współczesne tematy, czasem szybko się starzeją, to ten wygląda bardzo interesująco.

W drugiej połowie numeru przedrukowano dwa ciut starsze komiksy, klasykiem można już nazwać pochodzącą z lat 90. historię Vicara, w której Donald zaczyna znów zachowywać się jak małe dziecko.  Dużo młodsza, ale też mająca kilkanaście lat na karku, jest opowieść napisana i narysowana przez Mau Heymansa, w której Daisy i Goguś wybierają się w rejs statkiem, na którym pracuje Donald. Gwarantowana porcja zabawnych gagów z udziałem pechowego kaczora.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu pojawi się jeszcze specjalny tom Giganta Poleca Extra wydany z okazji 100-lecia Disneya. Natomiast kolejny numer Kaczora Donalda ma trafić do sprzedaży 10 października.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Pierwszy komiks- kosmiczni goście- nawet spoko. Maluch rządzi z ta swoją mimiką wynaturzoną przez Andresena. Całkiem śmieszne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie komiksy są swietne w tym KD! Ale najbardziej rozśmieszyły mnie „Powrót do przeszłości i Wycieczkowcem w piękny rejs.
   Ten KD to jak za dawnych lat- 90-tych, tak dobry.

   Usuń
  2. Zgadzam się, wszystkie komiksy bardzo mi się podobają, aż poczułam ducha tamtych czasów :)

   Usuń
 2. Czy w piątym tomie Galaxy będzie kontynuacja Kronik z Kosmogranicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale trudno powiedzieć, kiedy ten tom się pojawi.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela