Kaczogród Carla Barksa 21 "Pies Wiskerwillów" - dziś premiera

100% historii napisanych i narysowanych przez Barksa! Dziś do sprzedaży trafił Kaczogród. Carl Barks - Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960, który jest powrotem kolekcji do lat 60. i jedynym tomem z przełomu lat 50. i 60. zawierającym tylko komiksy napisane przez Barksa. Powoli zbliżamy się do końca kolekcji, ponieważ jest to już 21. tom serii, a do publikacji zostało już tylko 9 albumów, o czym więcej informacji znajdziecie tu. 248-stronicowe wydanie kupicie m.in. na Egmont.pl.

Choć tom zawiera trzy dłuższe historie z Sknerusem w roli głównej, w tym kosmiczną podróż kaczek Wyspa na niebie oraz rozgrywającą się na Saharze opowieść Pustynna rura, to chyba najciekawszym elementem wydania jest krótsza, tytułowa opowieść, w której Sknerus wraca do Szkocji i mierzy się ze słynnym psem Wiskerwillów, który wielokrotnie pojawiał się w innych dziełach z kaczego uniwersum. Nie mniej ciekawiej prezentują się historie z Donaldem, w tym kilka nigdy wcześniej niewydanych w Polsce, a to wszystko okrasza solidna porcja opowieści z Diodakiem, zarówno tych krótszych jak i ciut dłuższych, oraz potężna liczba okładek.  

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Kolejny tom kolekcji pojawi się najpewniej w listopadzie i będzie to To nie bajka i inne historie z lat 1960-1961.  W tomie znajdzie się sporo historii z Diodakiem, Babcią Kaczką czy Daisy, ale największą atrakcją będzie tytułowy komiks opowiadający o tym, jak Donald i Sknerus znaleźli źródło młodości.


XXI TOM - Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960
Liczba stron: 248, Stron komiksów: 217,5 (w tym 134,5 premierowych)

 • Dodatki:
 • Sprawa dziedzictwa - Szkockie pochodzenie McKwacza - 2 strony - artykuł
 • Kto jest kim w Kaczogrodzie? Malarze i rzeźbiarze - 2 strony - artykuł
 • Astronomiczny dylemat - obraz 
 • +19 okładek

Komentarze

 1. Nie wierzę. Ta strona tak na serio, czy to taki żart (bardzo śmieszny, hahaha)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa sprawa, pamiętam, że w którymś kaczorze donaldzie był podobny komiks do psa wiskerwillów, niektóre kadry są wręcz kopiami, kaczory uciekajaca na drzewo przed psem, trzymajace kije itd. Akcja w nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może "Trzej Młodzi Skauci i pies" ("Hound of The Moaning Hills") z KD 27/2002 ze scenariuszem Barksa i rysunkami Dana Jippesa? https://inducks.org/story.php?c=D%2FD+2001-015

   Usuń
  2. Ach, pamiętam ten komiks. Otwierał mój ostatni numer KD.

   Usuń
  3. Dokładnie ten.

   Usuń
 3. Dużo niepublikowanych dotąd komiksów lub ten-pager'ów z przełomu wieków. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela