"Czarodziejki W.I.T.C.H. - Nowe historie" mangowym rebootem?

Jakiś czas temu Egmont zapowiedział na listopad publikację tomu Czarodziejki W.I.T.C.H. - Nowe historie. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czym to wydanie ma być, ale chyba w końcu zagadka została rozwiązana. Wszystko wskazuje, że będzie to pierwszy tom mangowego rebootu serii.

Źródłem tej informacji jest katalog udostępniony przez włoskie wydawnictwo Giunti, w którym pojawiła się zapowiedź 128-stronicowego tomu Witch: Il nuovo inzio. Zapowiedziane na październik wydanie ma zawierać mangowy reboot pierwszych przygód czarodziejek. Nie poinformowano, kto ma odpowiadać za komiks, czy będą to włoscy twórcy, czy japońscy, jedynie została zamieszczona okładka w małej rozdzielczości.

Co pragniemy podkreślić, zawsze istnieje opcja, że włoskie Il nuovo inzio i polskie Nowe historie, to są dwa zupełnie inne wydania, jednak byłoby to dość zaskakujące, jeżeli nagle we Włoszech pojawiły się dwie niezależne inicjatywy przedstawiające nowe opowieści o Will, Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin. Na pewno w kolejnych tygodniach będziemy przyglądać się sprawie, poniżej znajdziecie przetłumaczony na polski opis publikacji.

"W.I.T.C.H.: Serce przyjaźni" to nowa powieść graficzna w stylu mangi będąca rebootem kultowej serii komiksowej.
W tej współczesnej wersji znanej opowieści grupa przyjaciółek walczy z tajemniczym zagrożeniem z innego świata. Bohaterki odkrywają, że razem są w stanie uratować sytuację, ponieważ magia jest potężniejsza, gdy się nią dzieli.
Po 20 latach powstała nowa wersja W.I.T.C.H. będąca remakiem oryginalnej historii, ale wydana w formie powieści graficznej. Jest to nowa opowieść, dopasowana do obecnych czasów i nowych czytelników. Postacie odzwierciedlają oczekiwania odbiorców i żyją w czasach im współczesnych. Życie codzienne, moda, technologia i społeczeństwo są inspirowane rzeczywistością, co pozwala utworzyć większą więź między postaciami a czytelnikiem. Fantastyczny "reboot", który pozwoli młodym czytelnikom poznać tę wspaniałą serię, a dawnym fanom przypomnieć sobie te magiczne historie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela