Komiksowe premiery - sierpień 2023 - Disney 100, Barks z lat 60. i manga

Sierpień jest miesiącem specyficznym, ponieważ za oknami jeszcze wielkie upały, a wydawcy już przygotowują ofertę na jesień. Tak jest i w tym roku, co widać po sporej liczbie ciekawych tytułów, które pojawią się w ciągu najbliższych tygodni, nie tylko komiksów z bohaterami Disneya.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 9 sierpnia (opóźniony)  - MegaGiga 60: Ku przestworzom! - 25,99 zł - POLECAMY!
  Tom o tematyce lotniczej początkowo miał pojawić się w lipcu, a pojawi się parę tygodni później. Będzie w nim co najmniej parę ciekawych historii, w tym krótki klasyczny komiks napisany i narysowany przez Scarpę o Donaldzie i jego siostrzeńcach, dłuższa historia narysowana przez Gatto, czy też opowieść o Sknerusie i Kwakerfellerze od Jerry'ego Siegela i Massimo De Vity. Interesująco zapowiadają się też komiksy mysie, które stworzyli Asteriti lub Salvagnini. Pełne informacji o tomie znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.
 • 23 sierpnia - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga dziesiąta - 129,99 zł - POLECAMY!
  Dziesiąty tom serii o magicznych dziewczynach będzie liczył aż 444 strony. Pojawi się w nim siedem historii składających się na drugą połowę cyklu Magiczna księga, który pierwotnie był wydany w magazynie na przełomie 2006 i 2007 roku. Więcej informacji o wydaniu jest dostępnych tu, komiks można zamówić na Egmont.pl, a kolejny tom oraz całkiem nowy komiks pojawią się w listopadzie. 
 • 23 sierpnia - Kaczogród. Carl Barks 21: Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960- 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Jeden z ciekawszych tomów z komiksami Barksa z przełomu lat 50. i 60, choć nadal głównie zawierający krótsze historie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tytułowy komiks, w którym bohaterowie udają się do Szkocji, na kosmiczną przygodę Island in the Sky oraz rozgrywającą się na Saharze opowieść Pipeline to Danger. Nie zabraknie też opowieści z Diodakiem w roli głównej. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a tom jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.   
 • 23 sierpnia - Kaczor Donald 2023-06 - 14,99 zł
  Na ten moment nie są znane jakiekolwiek informacje o szóstym tegorocznym numerze Kaczora Donalda, poza okładką opublikowaną przez Komiksy Gigant. Wydanie będzie rozpoczynać ilustracja narysowana przez Williama Van Horna i być może dlatego w środku pojawi się A Galactic Encounter Andersena.   Wydanie można już zamówić z Egmont.pl
 • 23 sierpnia - Twisted-Wonderland 1: Zdarzenia w Heartslabyulu - 32,99 zł
  Pierwszy tom czterotomowej manga, którą stworzyli Wakana Hazuki i Sumire Kowono i nawiązuje do gry mobilnej Twisted Wonderland. Choć w tytule nie występują żadne postaci z filmów Disneya, to jest on inspirowany postaciami złoczyńców z disnejowskich produkcji. Drugi tom ma się pojawić jeszcze w tym roku, a pierwszy jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl
 • 30 sierpnia - Gigant Poleca Extra 2023-06: Disney 100 - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Z okazji 100-lecia Disneya pojawi się 256-stronicowy tom zawierający osiem futurystycznych reinterpretacji klasycznych animacji Disneya w wykonaniu najlepszych włoskich twórców. Każdy z komiksów będzie wyróżniał się oryginalnym podejściem do tematu oraz dopracowanymi ilustracjami, a w projekcie wzięli udział m.n. Francesco Artibani, Giada Perissinotto czy Lorenzo Pastrovicchio. Pełne informacje o zawartości tomu są dostępne tu.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 2 sierpnia - Gargoyles #8 - 3,99 $
  Za serię kontynuującą opowieść o
  przygodach grupy gargulców znanych z klasycznej animacji odpowiadają Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais. 
 • 9 sierpnia - Gargoyles: Dark Ages #1 - 4,99 $
  Miniseria ze świata Gargulców została stworzona przez Grega Weismana i Drewa Mossa i rozgrywa się w dawnych czasach. Każdy zeszyt poza komiksem zawiera też historię ilustrowaną. 
 • 16 sierpnia - Disney Villans: Hades #1 - 3,99 $
  Kolejnym złoczyńcą z filmów Disneya, który doczeka się komiksu od Dynamite, jest Hades z Herkulesa. Serię stworzą Elliott Kalan i Alessandro Ranaldi.
 • 16 sierpnia - Disney Villans: Maleficent #3 - 3,99 $
  Komiks o Diabolinie znanej z Śpiącej Królewny, oraz swojego solowego filmu Czarownica. Autorem serii jest Soo Lee.   
 • 23 sierpnia Darkwing Duck #8 - 3,99 $
  Serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w Agenta Kupera, bohatera broniącego miasta, tworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro.    
 • 30 sierpnia - Gargoyles #9 - 3,99 $
 • 30 sierpnia - Gargoyles Vol. 1: Here in Manhattan - 19,99/24,99 $
  Pierwsze wydanie zbiorcze serii o Gargulcach zawiera sześć pierwszych zeszytów i jest dostępne zarówno w miękkiej jak i twardej oprawie. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 9 sierpnia - Lucky Luke 8: Phil Dafer - 29,99 zł - POLECAMY!
 • 9 sierpnia - Mitologia Greków i Rzymian w komiksie - 39,99 zł
 • 9 sierpnia - Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia 2: Drzewa - 39,99 zł
 • 9 sierpnia - Smerfy 40: Smerfy i dzieci - 29,99 zł
 • 23 sierpnia - Klasyczne komiksy Goscinny'ego: Janko Pisolet - 119,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
 • 23 sierpnia - Królik kontra Małpa 1 - 54,99 zł
 • 23 sierpnia - Minecraft. Świat Otwarty 1: Na podbój Netheru - 34,99 zł
 • 23 sierpnia - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 7 - 119,99 zł
 • 25 sierpnia - Hotel Dziwny 5: Wyspa Lawapali - 39,90 zł

Jeżeli kojarzycie, że w sierpniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, bonito.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), amazon.pl (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Dynamite, Kultura Gniewu

Komentarze

 1. Ma być chyba jeszcze komiks kd

  OdpowiedzUsuń
 2. Radku, czy masz jakąś opinię na temat zbliżającego się Iznoguda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwaga Kaczkofani. Megagiga sześćdziesiąty jest opóźniony około pół miesiąca. Za opóźnienie przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wielkość opóźnienia może ulec zmianie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już można zamawiać w przedsprzedaży.

   Usuń
 4. MegaGiga 60 znów przełożony na 11 sierpnia, taką informację dostałem ze sklepu.

  Pragniemy poinformować, że zmieniła się planowana data wydania tytułu „MegaGiga. Tom 2/2023. Ku przestworzom”. Zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od dystrybutora, tytuł powinien pojawić się w sprzedaży około 11.08.2023.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i dobrze. I tak mam mnóstwo zaległych do przeczytania

   Usuń
 5. Serdecznie zapraszam na nową grupę na facebooku o komiksach disnejowskich ,,Duckkburg Forever" : https://www.facebook.com/groups/835505141490366

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru