MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - dziś premiera - Scarpa, De Vita, Asteriti

W końcu do sprzedaży trafił 60. tom serii MegaGiga pod tytułem Ku przestworzom!, który zawiera kilkaset stron komiksów Disneya związanych z samolotami i lotnictwem, ale nie tylko, bo też wiele historii rozgrywających się na wsi. Tom możecie zamówić na Egmont.pl, choć tam pojawi się parę dni później.
Tom jest oparty w większości na dwóch niemieckich tomach: 83. Lustiges Taschenuch Spezial z 2018 roku i rok młodszym 89. wydaniu

W tomie znajdziecie mieszanką klasyki z nowością. Interesujących klasycznych komiksów w tomie jest co najmniej kilka, bo do nich na pewno można zaliczyć dłuższą historię narysowana przez Gatto z Sknerusem, Braćmi Be i Donaldem oraz pewnym kosmitą, który zgubił urządzenie umożliwiające swobodne latanie. Wysoki poziom powinien trzymać krótki klasyczny komiks napisany i narysowany przez Scarpę o Donaldzie i jego siostrzeńcach. Ciekawie też wygląda rywalizacja pomiędzy Sknerusem a Kwakerfellerem, zaprezentowana w komiksie Jerry'ego Siegela i Massimo De Vity czy komiksy mysie, które stworzyli Asteriti lub Salvagnini. 

Ale w tomie przedrukowano też kilka świeższych opowieści, w tym historię napisaną przez Salvagniniego, a narysowaną przez Intiniego, opowiadającą o wakacjach Dziobasa, rozgrywający się na farmie Babci Kaczki komiks z rysunkami Ziche, czy opowieść o Donaldzie i Dziobasie stworzoną przez duet Panaro/Mazzarello. Podobnie jak we wszystkich tegorocznych tomach, 100% historii to komiksy nigdy wcześniej niewydane po polsku.

W sierpniu poza Mamutem pojawi się jeszcze specjalny tom Giganta Poleca Extra wydany z okazji 100-lecia Disneya. Więcej informacji o nim znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. ''Podobnie jak we wszystkich tegorocznych tomach, 100% historii to komiksy nigdy wcześniej niewydane po polsku''- no nie do końca. W tomie znalazł się jeden reprint, a konkretniej ''Zrobiony w balona'' z KG 4/99.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie mam. Kupię razem z Kaczogrodem za 2 tygodnie. Nie chce mi sie zamawiać pojedynczych komiksow

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela