Więcej komiksów Disneya w kioskach w 2023 roku!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zdradzić, jak często będą w przyszłym roku wydawane pisma z komiksami Disneya. Warto jednak zaznaczyć, że plany mogą ostatecznie się zmienić, zarówno na lepsze jak i na gorsze. Na ten moment prasowy dział Egmontu planuje na 2023 rok aż 30 publikacji z kaczo-mysimi historiami, czyli o 6 więcej niż w tym roku

O czym informowaliśmy kilka tygodni temu, w przyszłym roku do sprzedaży trafi osiem numerów Kaczora Donalda, czyli kolejne wydania będą publikowane co półtora miesiąca.  Do tej pory pismo było dwumiesięcznikiem. Pierwsze wydanie trafi do sprzedaży 4 stycznia, czyli już dosłownie za parę dni. Nie zmieni się liczba stron, nadal pismo będzie liczyło 52 strony i zawierać ponad 40 stron komiksów Disneya co numer.

Nie zmieni się częstotliwość wydawania Giganta Poleca, w przypadku tej serii także wyjdzie w 2022 roku osiem tomów, czyli tyle samo ile w tym roku. Pierwsze wydanie trafi do sprzedaży 20 stycznia, a dokładne informacje o nim znajdziecie na blogu. Cały czas jest dostępna prenumerata, w której 8 tomów kosztuje jedyne 104 zł. Każdy tom Giganta zawiera 250 stron nowych komiksów Disneya.

Częściej będzie wydawany Gigant Poleca Extra, ponieważ tej serii w przyszłym roku także wyjdzie osiem tomów, czyli o dwa więcej niż w tym. Podobnie jak do tej pory będą publikowane różne cykle z komiksami Disneya, można się spodziewać zarówno kontynuacji dotąd wydawanych tytułów, czego przykładem jest zapowiedziany za 17 stycznia 2. tom Galaxy, jak i nowości. Każdy tom będzie liczył od 200 do 320 stron.

Zmiana obejmie także MegaGiga oraz Giganta Mamuta. W 2023 roku do sprzedaży trafią po trzy tomy każdej z serii, czyli łącznie pojawi się sześć 512-stronicowych wydań. Dodatkowo redakcja obiecuje, że zmniejszy się liczba powtórek, będzie ich niewielka ilość lub wręcz zero, a głównie powtarzane będą historie wydane sprzed 2000 rokiem. Pierwszy przyszłoroczny tom Mamuta pojawi się w lutym, więc wkrótce można spodziewać się szczegółowych informacji.

Warto pamiętać, że w przyszłym roku także Klub Świata Komiksu, komiksowy dział Egmontu, zamierza opublikować wiele ciekawych wydań z komiksami Disneya. Już 25 stycznia pojawi się kolejny tom kolekcji Barksa, w przyszłym roku nie zabraknie też kontynuacji Czarodziejów i ich dziejów oraz nowych albumów z Mikim, pojawi się też tom z historiami o przeszłości Sknerusa oraz seria poświęcona komiksom Cavazzano.

 Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide, materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Niemogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 2. I to jest dobra wiadomość, pięknie jest mi to słyszeć

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zaskoczony zwiększeniem częstotliwości Mamuta i Megagiga. Czy to ma jakiś sens? Ale skoro obiecują, że prawie nie będzie reprintów to może być jeszcze ciekawie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Link z komiksami Cavazzano powinien prowadzić do https://www.komiksydisneya.pl/2022/09/egmont-zapowiedzia-kolekcje-giorgio.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Będzie LTB Fantasy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie się czyta takie newsy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Whaaat? Jeszcze więcej Mamuta i MegaGiga? A na co to komu? A komu to potrzebne? Już widzę te zmniejszone reprinty, jeśli nic nie można zmienić względem wydań niemieckich. Poza tym każdy ma Giganty sprzed 2000 roku i reprinty z tamtych komiksów też są do niczego. Niech po prostu przywrócą 12 Gigantów w roku i byłby spokój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdy zbiera kaczory od niepamiętnych czasów :) ja z chęcią kupie. Przecież nikt nie każe Ci tego kupować więc nie wiem po co się spinać. Niewidzialna ręka rynku zweryfikuje czy jest więcej osób które mają te gigant przed 2000 rokiem ;) czy jednak nie mają a chcieli by mieć historie z tamtych wydań :D Mam wrażenie że tą negatywną narrację na temat wydawania reprintów i rzeczy które były u nas 25 lat temu robi mała grupka "zbieraczy" którzy zakładają że skoro sami zbierają wszystko od zawsze to inni też mogli przecież robić to samo :)
   Takie osoby powinny pogodzić się z tym że wydawnictwo musi dbać o pozyskiwanie nowych czytelników by w przyszłości to oni nakręcali sprzedaż, bez wychowania sobie nowego pokolenia czytaczy nie będzie wystarczającej liczby regularnych czytelników :)
   Sam zbieram Giganty od 3 lat, megagiga i mamuty na początku zbierałem z empiku ze podwójnych przecenionych wydań, ale na obecną chwilę kupuję wszystko. Swą przygode z Kaczkami zacząłem koło 95 roku (rocznik 89) na początku z biblioteki, pożyczone giganty od kolegi (niestety nie każdego rodzice kupowali dzieciom wszystko co chcieli :) ) a teraz z chęcią nadrabiam po kilkunstu latach przerwy :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru