Życzenia noworoczne 2023

Wszyscy prawdopodobnie spodziewali się, że po 2021 roku, w którym pojawiły się końcowe tomy kolekcji Barksa i pełne wybitnych historii tomy kolekcji Barksa, w tym roku nie będzie równie ciekawie w przypadku komiksów Disneya. Okazało się jednak, że oferta komiksów Disneya w Polsce się nie zwija, lecz wręcz rozwija.

Coraz to bardziej interesującym cyklem staje się Gigant Poleca Extra, który prezentuje różne ciekawe historie z kaczkami i myszami, Gigant Poleca jest wydawany od tego roku częściej, natomiast Kaczor Donald zwiększy swą częstotliwość w przyszłym roku i jeżeli będzie co najmniej tak dobry jak w tym roku, gdzie chociażby wydano pierwszy komiks z Magiką, to pewnie też czeka nas sporo niespodzianek. W końcu pozytywne zmiany dosięgną też MegaGiga i Mamuta, które nie tylko będą wydawane częściej, ale też będą zawierać mniej powtórek.

Jeżeli miałbym wskazać na największy zawód tego roku, to są nim Czarodzieje i ich dzieje. Cała sytuacja dookoła niego i dookoła sposobu wydania, na pewno nie przysłużyła się komiksom Disneya. Na szczęście koniec tego roku to Pamiętniki Sknerusa McKwacza, a także kolejne albumy z Mikim, cały czas nieustannie jest wydawana kolekcja Barksa. Na przyszły rok jest planowany m.in. tom z komiksami o przeszłości Sknerusa i seria poświęcona Cavazzano, oby te wydania przyniosły nam sporo radości. Od paru miesięcy możemy też oglądać w Polsce Disney+, gdzie w końcu pojawił się Agent Kuper, a także inne klasyczne produkcje Disneya.

Podobnie jak chyba zawsze, nie jestem do końca zadowolony z działalności bloga i fanpage'a przez ostatni rok.  Było dużo ciekawych planów, które nie zostały zrealizowane. Mam nadzieję, że różne ciekawe materiały, które udało się dostarczyć szczególnie pod koniec roku, zrekompensowały różne słabsze chwile. Mam jednak nadzieję, że uda się pewne rzeczy poprawić, może bardziej uaktywnić inne osoby, być może w pewien sposób rozszerzyć działalność strony (acz nie tematycznie, lecz pod względem funkcjonalności). Ale zobaczymy, co uda się zrealizować.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 
życzy Kacza Agencja Informacyjna i Centrum Komiksów Disneya

 Ilustracja: Andrea Freccero

Komentarze

 1. Sto lat, zdrowia, wytrwałości w prowadzeniu strona, która jest dla mnie NUMEREM JEDEN pod względem pomocy przy wyborze komiksów do zamawiania ;) Szczęśliwego nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich. Oby następny rok był dobry dla komiksów disneya. Ps bardzo fajna ilustracja .

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęśliwego nowego roku! Oby 23 był jeszcze lepszy pod względem kaczych komiksów!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Radek za cały 2022! Kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za to że jesteś :-) wszystkiego dobrego w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela