Gigant Poleca 241 "W mikroświecie" - dziś premiera - futbol i Fecchi

Dzisiaj do sprzedaży trafił 241. tom Giganta Poleca - W mikroświecie, który w dużej części składa się z dwóch bardzo długich komiksów opowiadających o siostrzeńcach Donalda. A w centrum jednej z historii znajduje się sport uwielbiany przez Polaków i Włochów, czyli futbol. Tom kupicie też już na Egmont.pl
Tom jest kopią październikowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.

Droga na mistrzostwa to historia opowiadająca o drużynie Hyzia, Dyzia i Zyzia, które bierze udział w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw świata w piłce nożnej.  Z opowieścią Nucciego i Intiniego jest natomiast następujący problem - jest to kontynuacja niewydanego po polsku komiksu tego samego duetu Calisota Summer Cup, który opowiadał o początkach dziecięcej drużyny. Jednak biorąc pod uwagę, że obie historie zdobywają świetnie recenzje, a drugi po prostu opowiada o kolejnym etapie tej samej drużyny, jest to mocny punkt tego Giganta.

Tom natomiast otwiera inna długa historia, w której Hyzio, Dyzio i Zyzio są głównymi bohaterami. W tym wypadku jest to komiks, w którym siostrzeńcy Donalda wpadają do mikroświata. Opinie włoskich czytelników odnośnie tej historii były różne, ale zobaczymy jak ostatecznie komiks wypadł. Z pozostałych historii warto szczególnie zwrócić uwagę na historię narysowaną przez Fecchiego, którego ostatnio tak dużo w Gigancie nie ma, a jest to prawdopodobnie satyra programu Masked Singer.  

To już ostatni w tym roku Gigant, co oznacza, że szczególnie gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 tomów Giganta Poleca z 2023 roku kosztuje 96 zł. Warto tym bardziej się zainteresować, ponieważ wiemy, jakie komiksy pojawią się w dwóch pierwszych przyszłorocznych tomach, a będą to długie historie z Sknerusem i Gogusiem.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

 

Komentarze

 1. Nah ja dalej czekam aż mi dojdzie z prenumeraty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie opóźnienie wynika z przedświątecznego okresu.

   Usuń
  2. Ja tez jeszcze nie mam. Z prenumeraty.

   Usuń
 2. Ja mam od wczoraj z empiku

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki jest sens prenumeraty? Tomy przyjdą pewnie opóźnione i poniszczone. Wolę pójść do kiosku i sobie kupić w dniu premiery :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sensem jest niższa cena. I nie wiem jak innym ale mnie nie przychodzą zniszczone nigdy, bo dostaje zawsze w bąbelkowej kopercie. Poza tym nie mam jakiegoś chorego problemu z tym, ze się strona zegnie albo okładka. Nie czczę komiksu i nie jest on dla mnie po to żeby błyszczał na pólce, tylko do czytania.

   Usuń
  2. zgadzam się i nie zgadzam bo ma dla mnie znaczenie komiks ale okładki są fajne i wolę żeby nie były poniszczone

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela