Komiksowe premiery - grudzień 2022 - pamiętniki Sknerusa, Miki, Niezwykła podróż

Grudzień zwykle jest spokojniejszym miesiącem pod względem nowości, choć bywa z tym różnie, ponieważ często wydawnictwa jeszcze na jego początku próbują wydać jak najwięcej tytułów przed świętami. Podobnie jest w tym roku, gdzie kilka ciekawych tytułów pojawi się na początku miesiąca.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 2 grudnia - MegaGiga 58: W kosmos! - 25,99 zł
  Kolejne wydanie zawierające ponad 500 stron komiksów Disneya będzie zawierać historie o tematyce kosmicznej. Niestety wśród komiksów dotąd niewydanych w Polsce nie będzie wielu ciekawych historii, najciekawiej wygląda Zio Paperone e la terra di luna Pezzina i De Vity o Sknerusie, natomiast w tomie pojawi się kilka ciekawych komiksów, które niegdyś wydano po polsku jak np. Topolino e l'incubo orbitale Casty'ego czy Ten Little Millionaires Cavazzano.  Więcej informacji o wydaniu jest dostępnych tutaj, natomiast komiks zamówicie na Egmont.pl.
 • 6 grudnia - Gigant Poleca 241: W mikroświecie - 16,99 zł - POLECAMY!
  Głównymi bohaterami ostatniego tegorocznego tomu są Hyzio, Dyzio i Zyzio. To o nich opowiada okładkowa historia, Qui Quo Qua in: Viaggio nel micromondo, w której dzielne kaczorki trafiają do mikroświata, jak i piłkarski komiks Road to World Cup, w której bohaterowie biorą udział w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw świata w piłce nożnej. Z pozostałych historii warto szczególnie zwrócić uwagę na historię narysowaną przez Fecchiego, którego wygląda na satyrę programu Masked Singer. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl
 • 7 grudnia - Miki: Szalone przygody - 49,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  W końcu po polsku pojawi się Mickey's Craziest Adventures, czyli wyczekiwany przez polskich czytelników od paru lat komiks Keramidasa i Trondheima przedstawiający jedną z najbardziej oryginalnych opowieści o Mikim i Donaldzie, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Jest to historia ciekawa pod względem fabularnym, nawiązuje do klasycznych historii Disneya i komiksów prasowych, a także wyróżnia się świetnymi rysunkami. Już teraz album można zamówić na Egmont.pl, a przykładowe strony z publikacji znajdziecie na blogu.  
 • 7 grudnia - Pamiętniki Sknerusa McKwacza - 69,99 zł - POLECAMY!
  Tom zbierający komiksy o młodym Sknerusie stworzone przez ostatnie parę lat przez Kari Korhonena. Fiński twórca pokazuje przygody przyszłego miliardera w Klondike, w Kaczogrodzie, w Egipcie oraz Szkocji. W swoich historiach często nawiązuje do najsłynniejszych opowieści Barksa i Rosy przy tym dodając swoje parę groszy. Więcej informacji o wydaniu znajdziecie tutaj, na blogu już jest dostępna prezentacja wydania, natomiast sam komiks kupicie na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 7 grudnia - Gargoyles #1 - 3,99 $
  Zupełnie nowa seria komiksowa z bohaterami popularnego w latach 90. serialu animowanego Disneya. Za komiks opowiadający o
  przygodach grupy gargulców będą odpowiadali Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais. Więcej informacji o publikacji znajdziecie w osobnym tekście, nie będzie to jedyna seria na podstawie serialu Disneya, która wkrótce pojawi się od wydawnictwa Dynamite, na styczeń planowany jest Darkwing Duck.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 2 grudnia - Borka i Sambor 6: Domowiki - 20,00 zł
  Kolejny numer historycznego komiksu dla dzieci o pierwszych Piastach rysowanego przez KRL-a do scenariusza Elżbiety Żukowskiej. 
 • 7 grudnia - Garfield: Tłusty koci trójpak 13 - 99,99 zł - POLECAMY!
  Egmont wciąż kontynuuje wydawanie pasków komiksowych Jima Davisa o rudym kocie. W grudniowym tomie pojawią się historie oryginalnie wydane pomiędzy 12 września 1999 a 2 czerwca 2001. 
 • 7 grudnia - Giganci 4: Célestin - 34,99 zł
  Nowy tom serii Lyliana i Paula Drouina o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata wykazujących ponadnaturalne zdolności przedstawi czytelnikom chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. 
 • 7 grudnia - Fibi i Jednorożec 8: Królowe dram - 49,99 zł
  Kolejny tom stworzonej przez Danę Simpson serii pasków komiksowych opowiadająej o dziewczynce i jej przyjaciółce jednorożcu. Nie będzie on jednak zawierał przedruków pasków, lecz nową zupełnie oryginalną opowieść
 • 7 grudnia - Sami 4:  Czerwone kurhany - 34,99 zł - POLECAMY!
  Seria autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to przygodowy komiks w klimatach postapo opowiadający o dzieciach, które nagle znalazły się w całkowicie opuszczonym świecie. W nowym tomie bohaterowie wracają do Fortville.
 • 14 grudnia - Niezwykła podróż 8 - 45,00 zł - POLECAMY!
  Ósmy tom serii przygodowej Filippiego i Camboniego opowiadającej o przygodach dzielnych kuzynów, Emiliena i Noemie, która rozgrywa się w steampunkowym świecie. Album kontynuuje kolejny cykl ich przygód, Dwadzieścia tysięcy mil podlodowej żeglugi, w którym bohaterowie nie tylko przemierzą różne zakątki świat

Jeżeli kojarzycie, że w grudniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Dynamite, Kurc

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka