MegaGiga 58 "W kosmos!" - dziś premiera - De Vita, Cavazzano, Casty

Dziś do sprzedaży trafił 58. i zarazem ostatni w tym roku MegaGiga - W kosmos!. W wydaniu znajdziecie ponad pół tysiąca stron komiksów Disneya o tematyce kosmicznej, sporo z nich to ciekawe historie, ale też sporo miejsca zajmują opowieści, które już wcześniej zostały wydane po polsku. Tom można także zamówić z Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na niemieckim 109. Lustiges Taschenuch Spezial

Tom wygląda podobnie jak wiele wydań 512-stronicowych z ostatnich lat, czyli jest w dużej części mieszanka różnych średnich historii z ostatnich paru dekad. Jednak można na niego popatrzeć z dwóch stron: jeżeli nie czytaliście jakichkolwiek historii z tego tomu, to nie jest on taki zły. Świetny komiks Casty'ego rozgrywający się na stacji kosmicznej, dwie niezłe historie z Sknerusem narysowane przez Cavazzano, a także parę innych interesujących komiksów, które były wydane po polsku kilkanaście lat temu. Oczywiście, nie jest to nadal tom, w którym byłoby bardzo dużo niezwykle interesujących opowieści, ale jednak da się znaleźć coś ciekawego.

Dużo gorzej jest jednak jeżeli popatrzy się tylko na wcześniej niewydane po polsku historie. Bo tam poza świetnie ocenianym klasycznym komiksem duetu Pezzin i De Vita o Sknerusie i mającej potencjał opowieści o Donaldzie od Corteggianiego i Ziche, to trudno znaleźć cokolwiek, co by wyglądało choć ciut ciekawie. Może pozytywnie zaskoczy rozpoczynająca tom historia o Sknerusie, ale przynajmniej rysunkowo wygląda ona co najwyżej przeciętnie.  


Warto pamiętać, że w grudniu poza MegaGiga pojawi się też ostatni tegoroczny Gigant, w którym na czytelników będą czekać dwie długie opowieści z udziałem Hyzia, Dyzia i Zyzia. Natomiast komiksowy dział Egmontu, Świat Komiksu, na ten miesiąc przygotował dwa tomy - Pamiętniki Sknerusa McKwacza i Miki: Szalone przygody, o których więcej przeczytacie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Dlaczego w prawie każdym MegaGiga i Gigancie Mamucie musi być komiks Bancellsa?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już ten komiks mam z pozostałymi od wczorajszego dnia. Księgarnia Gildia w tym miejscu razem z inpostem wymiatają. W piątek wysłane a w sobotę (czyli wczoraj) odebrane.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar