Pierwsza zapowiedź 40. tomu "Asteriksa" [Komiksy dla wszystkich]

26 października 2023 roku do sprzedaży trafi kolejny, 40. tom Asteriksa. Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ kolejny tomy serii o Galach pojawiają się w sprzedaży co dwa lata. Tym razem jednak wraz z ogłoszeniem nowego albumu pojawiła się zaskakująca informacja - napisze go nowy scenarzysta.

Za scenariusz nowego albumu odpowiedzialny będzie Fabrice Caro. 49-letni francuski scenarzysta w ciągu ostatnich lat napisał wiele komiksów oraz książek, zdarzało mu się także pracować nad piosenkami. Żaden z stworzonych przez niego tytułów nie pojawił się na polskim rynku, choć album Zaï zaï zaï zaï opowiadający o artyście, który podczas płacenia w sklepie przypomniał sobie, że zapomniał karty lojalnościowej, stał się bestsellerem we Francji i doczekał się filmowej adaptacji. Fabcaro zdradził, że fanem Asteriksa jest od wielu lat, pierwszym przeczytanym przez jego albumem był Wielki rów, a w dzieciństwie często przerysowywał całe plansze z albumów.

Nic się nie zmieni pod względem oprawy graficznej, rysunki nadal będzie tworzył Didier Conrad, który od 35. tomu odpowiada za serię o Asteriksie. Zresztą to on narysował planszę promującą album, która możecie zobaczyć powyżej. Zostało także potwierdzone, że zgodnie z tradycją 40. album będzie opowieścią rozgrywającą się w galijskiej wiosce. Jean-Yves Ferri, dotychczasowy scenarzysta serii, zdradził, że Fabcaro przygotował ciekawą przygodę pełną humoru i zwrotów akcji.

Warto przy okazji przypomnieć, że na przyszły rok planowany jest nie tylko nowy album o Asteriksie, lecz także aktorski film o Galach. Wraz z nim pojawi się też książkowa adaptacja filmu, która w Polsce trafi do sprzedaży 15 lutego. Asteriks: Imperium smoka można już kupić w przedsprzedaży m.in. na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela