Komiksowe premiery - czerwiec 2022 - Giganty, manga o Caballeros i Garfield

Czerwiec, jako miesiąc przedwakacyjny, zawsze jest pełen ciekawych publikacji komiksowych. W tym roku akurat tak się złożyło, że w ciągu zaledwie dwudziestu dni do sprzedaży trafią trzy wydania Gigantowe, ale będą to jedynie jedne z wielu ciekawych komiksów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 2 czerwca - MegaGiga 57: Wielka wyprawa - 24,99 zł
  Tematyką drugiego 512-stronicowego tomu w tym roku są górskie wspinaczki. Podobnie jak to bywa ostatnio, w środku znajdzie się mieszanka komiksów znanych polskim czytelników i nieznanych, a głównie są to krótsze historie. Z nich interesująco zapowiadają w szczególności te wydane kiedyś w Polsce, jak Kołacz po góralsku Sistiego i Molinari, Piaski, które leczą Cimino i Facciniego lub też Robota dla prezydenta, czyli historia o Mikim i górze Rushmore narysowana przez Cavazzano. Pozytywną niespodzianką może być Wojna mineralna napisana przez Pezzina. Pełne informacje o tomie znajdziecie w osobnym tekście, a wydanie można już zamówić z Egmont.pl
 • 9 czerwca - Gigant Poleca 237: Niesamowity wynalazek - 16,99 zł - POLECAMY!
  Najpewniej największą atrakcją czerwcowego Giganta będzie Paperinik e la minaccia alla fattoria, czyli 53-stronicowy komiks o Superkwęku napisany przez Marco Gervasio, który ostatnio stał się głównym scenarzystą historii o kaczym mścicielu.  Ciekawie wyglądają też dwa komiksy narysowane przez Intiniego - Zio Paperone e la mano di riserva, z Sknerusem w roli głównej do scenariusza Francesco Artibaniego, drugi, Newton Pitagorico e il problema delle fette imburrate, z rzadko pojawiającym się Megajonkiem w roli głównej napisany przez Marco Nucciego. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl
 • 22 czerwca - Gigant Poleca Extra 2022-02: Wielka wędrówka - 15,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny specjalny tom Giganta to wakacyjny tom, który poza komiksami będzie zawierał także wakacyjne porady. Tym razem zawartość 192-stronicowego wydania wygląda zaskakująco atrakcyjnie, w środku pojawi się m.in. Le GM e la pentola dell'arcobaleno, komiks Turconiego i Cimino o Młodych Skautach czy Topolino e la foresta da salvare, 50-stronicowa opowieść o Mikim i Goofym Sergio Asteritiego. Pełne informacje o tomie znajdziecie tutaj, a wydanie można już zamówić z Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 1 czerwca - Donald Duck Visits Japan! - 12,99 $
  Wydana przez Tokyopop manga autorstwa Meru Okada, w którym Trzej Caballeros, czyli Donald, Jose i Panchito, trafiają do Kraju Kwitnącej Wiśni. Bohaterowie zostają tam wysłani przez firmę meblową dla której pracują i mają się dowiedzieć jak najwięcej o japońskich zwyczajach. Więcej informacji o tytule znajdziecie w archiwalnym newsie.
 • 1 czerwca - Mickey Mouse: Zombie Coffee - 24,99 $
  IDW kontynuuje wydanie albumów oryginalnie publikowanych przez Glénat. Kolejnym tytułem jest wydana także w Polsce Kawy Zombo Loisela. Amerykańskie wydanie wyróżnia się specjalnym pudełkiem, dzięki któremu można postawić komiks pionowo na półce. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 3 czerwca - Dinozaury w komiksie 4 - 64,99 zł
  Nowy album z serii autorstwa Arnaud Plumeriego i Bloza składającej się z gagów o przygodach mezozoicznych gadów. Oryginalnie cykl składa się z 5 tomów.
 • 3 czerwca - Fistaszki zebrane 26: 1950-2000 - 89,90 zł
  Ostatni tom kolekcji zbierającej słynny cykl Charlesa M. Schultza o Snoopym, Charliem i reszcie bohaterów jest nietypowym wydaniem, ponieważ nie zawiera komiksów, lecz rzadkie fistaszkowe rysunki, które w większości nie były publikowane od dziesięcioleci. Tom jest opatrzony posłowiem Jean Schulz, żony autora.
 • 15 czerwca - Garfield: Tłusty koci trójpak 12 - 89,99 zł - POLECAMY!
  Nowy tom będzie zbiorczego wydania serii Jima Davisa zawiera paski wydane pomiędzy 14 grudnia 1997 a 11 września 1999 roku. Na kolejne wydanie trzeba będzie poczekać, bo pojawi się dopiero w grudniu, a oryginalnie powstało już materiału na 25 tomów zbiorczych tomów.
 • 15 czerwca - Lucky Luke 74: Lucky Luke kontra Pinkerton - 29,99 zł
  Jeden z nowszych albumów o przygodach samotnego kowboja. Za jego stworzenie odpowiedzialni byli Daniel Pennac, Tonino Benacquiste i Achdé, czyli obecny rysownik serii, a opowiada on o spotkaniu Luke'a z  słynną agencją Pinkertona.
 • 15 czerwca - Lulu i Nelson 1: Kierunek Afryka - 44,99 zł - POLECAMY!
  Nowy komiks Aurélie Neyret, rysowniczki znanej ze znakomitej serii Pamiętniki Wisienki, opowiada o dziewczynce, która darzy ogromną miłością lwy. Za scenariusz odpowiedzialny jest duet Charlotte Girard i Jean-Marie Omont. a kolejny album pojawi się po polsku w październiku.
 • 15 czerwca - Pozytywka 4: Zagadkowe zniknięcie - 39,99 zł
  Kolejny album przygodowego cyklu z wątkami fantasy Carbone'a i Gijé opowiadającego o ośmioletniej dziewczynce będącej obrończynią magicznej krainy. W nowej przygodzie bohaterka podejmuję problem tajemniczego klucza i w ten sposób łamie jedno z pandoriańskich praw.
 • 15 czerwca - Smerfy i świat emocji 8: Smerf, który śmiecił - 19,99 zł
 • 15 czerwca - Smerfy i świat emocji 8: Smerf, który stracił przyjaciela - 19,99 zł
  Dwa kolejne albumy wyjątkowej serii o smerfach, pomagającej najmłodszym czytelnikom przełamywać wszelkiego rodzaju lęki i problemy. Za scenariusze odpowiedzialni są Falzar i Thierry Culliford, natomiast autorem rysunków jest Antonello Dalena.
 • 16 czerwca - Sonic the Hedgehog 4: Los doktora Eggmana 2 - 54,90 zł
  Tworzona przez Iana Flynna dla wydawnictwa IDW seria o słynnym jeżu znanym z gier Segi, niestety każdy tom polskiego wydania zawiera zaledwie dwa oryginalne zeszyty i jest połową oryginalnego wydania zbiorczego.
 • 20 czerwca - Podróże z Pazurem 3: W objęciach pasatów - 39,90 zł
  Komiks opowiada o przygodach Izy, Piotra i psa Snupiego i jest oparty na prawdziwych przeżyciach autorów - Izabelli i Piotra Miklaszewskich
 • 29 czerwca - Emma i Wioletta 3: Kiedy mija zachwyt - 29,99 zł - POLECAMY!
  Kontynuuacja cyklu, w którego centrum są dwie siostry kochające taniec, choć każda na inny sposób. Autorami obyczajowej historii są Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum, a recenzję pierwszego albumu jest dostępna na blogu.
 • 29 czerwca - Fibi i jednorożec 7: Czapki z głów - 39,99 zł
  Nowy tom z paskami komiksowymi o dziewczynce i jednorożcu autorstwa Dany Simpson składa się z komiksów wydanychpod koniec 2015 roku, w których nie brakuje tematów związanych z Halloween, a także szkolnymi problemami.
 • 29 czerwca - Mali Bogowie 5: Z wizytą w piekle - 29,99 zł
  Piąty album serii składającej się z humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Autorami cyklu są Christophe Cazenove i Philippe Larbier.
 • 29 czerwca - Sami 3: Klub Rekina - 29,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Kolejny tom serii autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego opowiadający o pięciorgu dzieci, które nagle znalazły się w całkowicie opuszczonym świecie. Cykl, który zdobył dwie nagrody w Angoulême zachwycił swoją dojrzałością czytelników na całym świecie. Recenzję dwóch pierwszych znajdziecie na blogu.
 • 29 czerwca - Usagi Yojimbo: Saga 9 - 69,99 zł - POLECAMY!
  Dziewiąty tom jest jednocześnie ostatnim tomem Sagi i zbiera dwa ostatnie albumy cyklu o króliku-roninie oryginalnie wydane przez Dark Horse, czyli Tajemnice i Ukryci. Kolejne przygody można poznawać w ramach kolorowych albumów. Niestety w polskim wydaniu Sagi zabraknie crossoverów pomiędzy Usagim a Wojowniczymi Żółwiami Ninja, które znalazły się w oryginalnym wydaniu.

Jeżeli kojarzycie, że w czerwcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Yen Press, Amber, Nasza Księgarnia

Komentarze

 1. Jak dla mnie najciekawiej wygląda nowy gigant, fajnie że aż 2 komiksy Intiniego bo naprawdę lubię jego rysunki, a tak rzadko się pojawia. Wiadomo coś kiedy może być następny gigant poleca extra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponoć już w lipcu, ale zobaczymy, bo daty specjalnych tomów szybko się zmieniają.

   Usuń
  2. I tak dziękuję za informację =)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)