Usagi Yojimbo, Sami, Emma i Wioletta - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Gigantyczne upały to może nie jest najlepszy moment na czytanie komiksów, ale wydawnictwo Egmont nie odpuszcza i cały czas serwuje kolejne ciekawe tytuły, w tym od dawna wyczekiwany ostatni tom Usagi Yojimbo Saga. Dzięki uprzejmości wydawnictwa prezentujemy plansze z kilku tytułów, które dziś trafiły do sprzedaży, a wszystkie komiksy jak zwykle kupicie na Egmont.pl.

Dziewiąty i jednocześnie ostatni tom Usagi Yojimbo Saga zbiera dwa ostatnie albumy oryginalnie wydane przez Dark Horse, czyli Tajemnice i Ukryci. Kolejne przygody można poznawać w ramach kolorowych albumów oryginalnie publikowanych przez IDW, które też już są wydawane po polsku. Niestety w polskim wydaniu Sagi ze względów licencyjnych brakuje crossoverów pomiędzy Usagim a Wojowniczymi Żółwiami Ninja. Seria o króliku-roninie autorstwa Stana Sakai jest przeznaczona do ciut starszych czytelników. 

=

W bardzo szybkim tempie Egmont wydaje dwie serie, które zadebiutowały na początku tego roku. Już Do sprzedaży trafił trzeci tom Samych - Klan Rekina. Seria autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to fantastyczno-przygodowy komiks w klimatach postapo opowiadający o pięciorgu dzieci, które nagle znalazły się w całkowicie opuszczonym świecie. Seria zdobyła wiele nagród i powinna zainteresować nie tylko najmłodszych czytelników, a jej recenzję znajdziecie na blogu.  Kolejny tom pojawi się w grudniu.

Premierę ma także trzeci tom Emmy i Wioletty - Kiedy mija zachwyt. W tym wypadku seria podejmuje bardziej obyczajowe klimaty i opowiada o dwóch siostrach, które kochają taniec, choć każda na inny sposób. Za komiks, który na razie składa się z 6 albumów, odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum, a recenzję pierwszego albumu znajdziecie na blogu. Kolejny tom pojawi się w listopadzie.

Egmont zapomina tez o serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Mali Bogowie - Z wizytą w piekle dostarcza kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier. Kolejny tom pojawi się w listopadzie.

Po ciut dłuższej przerwie powróca natomiast Fibi i jednorożec, seria pasków komiksowych o dziewczynce i jednorożcu autorstwa Dany Simpson. Tytuł siódmego tomu to Czapki z głów! i będzie się on składał z komiksów wydanych pod koniec 2015 roku, więc nie zabraknie w nich motywów związanych z Halloween, a także szkolnymi problemami. Kolejny tom pojawi się w grudniu.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar