Disney+ wystartował w Polsce! Jakie produkcje z kaczkami i myszami warto obejrzeć?

W końcu, po latach oczekiwań, Disney+ wystartował w Polsce. Co było oczywiste, produkcji z kaczkami i myszami z polskim dubbingiem i napisami nie brakuje. W serwisie znajdziecie zarówno produkcje klasyczne jak i nowsze, te przeznaczone dla ciut starszych widzów jak i te dla przedszkolaków. Są oczywiście braki, ale wiele seriali po raz pierwszy w całości pojawiło się po polsku. Wszystkie najnowsze informacje odnośnie Disney+ znajdziecie w grupie Disney Plus Polska i na dsny.pl, natomiast teraz warto skupić się na najciekawszych rzeczach z kaczkami i myszami, od których warto zacząć przygodę z serwisem.

Agent Kuper / Darkwing Duck

Klasyczny serial o Agencie Kuprze, będący spin-offem starych Kaczych opowieści, który w Polsce został wyemitowany tylko raz i to w części. Na Disney+ w końcu pojawił się nagrywany kilkanaście lat temu dubbing i to praktycznie w całości. W produkcji tej nie brakuje przygody i humoru znanego z innych seriali tworzonych na przełomie lat 80. i 90., ale wszystko to jest pomieszane z wątkami superbohaterskimi, nie brakuje też poważniejszych i bardziej mrocznych epizodów. Jeżeli kochacie stare Kacze opowieści, to powinniście chociaż na Kupra zerknąć.

Cudowny świat Myszki Miki / The Wonderful World of Mickey Mouse

Zupełnie świeża produkcja, która jest następcą krótkometrażówek o Mikim tworzonych przez Paula Ruddisha. Został zachowany ten sam styl, który jest mieszanką klasyki ze współczesnością, shorty są tak samo zwariowane, nie brakuje też występów gościnnych i nawiązań do starych produkcji, ale animacje są ciut dłuższe, bo już nie trwają 5-6 minut, lecz 10. Nie jest to na pewno serial, który wszystkim się spodoba, ale jeżeli ktoś lubi zwariowane i nieszablonowe produkcje, to może być to strzał w dziesiątkę.

Kacze opowieści / DuckTales (1987)

Na Disney+ jest dostępnych wiele klasycznych seriali (np. Brygada RR czy Goofy i inni), ale oczywiście nie można zapomnieć o słynnym serialu o Sknerusie i jego rodzinie. Jeżeli ktoś widział, to teraz może ponownie obejrzeć, a jeżeli ktoś nie widział, to warto nadrobić, a szczególnie obejrzeć przynajmniej pierwszy pięcioczęściowy odcinek. Choć twórcy stworzyli dzieło odmienne od komiksów z kaczkami, to część historii mocno kopiowała historie Barksa. Produkcja jest dostępna z drugim dubbingiem i napisami, choć na moment pisania tekstu dubbingu brakowało w części odcinków.

Mądra kurka / The Wise Little Hen

Wielu shortów cały czas brakuje w serwisie, ale jest to ogólnoświatowy problem, jednak spora część z nich jest. Oczywiście nie sposób wybrać jeden, tym bardziej że jest chociażby Parowiec Willie, czyli pierwszy short z Mikim, ale jeżeli wcześniej nigdy nie mieliście możliwości, to szczególnie warto zerknąć na Mądrą kurkę, czyli pierwszą krótkometrażówkę z Donaldem. Animacja należąca do serii Silly Symphonies, w której Donald jest zaledwie bohaterem drugoplanowym, pokazuje, jaką daleką drogę przeszedł kaczor, by zyskać sławę na całym świecie.

Saludos Amigos

W tym miejscu lepiej wypadłoby Trzech Caballeros, ale na razie brakuje tam dubbingu, więc może najpierw warto zerknąć na mniej sławny film, którego de facto Caballeros są kontynuacją i do którego ostatnio nagrano polski dubbing. Saludos Amigos dziś może być traktowane jako ciekawostka historyczna, ponieważ pierwsze jego segmenty to połączenie nagrań zarejestrowanych w Ameryce Łacińskiej przez ekipę Disneya z prostymi krótkometrażówkami z Donaldem czy Goofym. Elementem, ale wszystko zmienia ostatnia sekwencja, w której zadebiutował José Carioca.

Oczywiście to tylko wybrane produkcje. Na Disney+ jest dostępnych wiele innych ciekawych tytułów, nie tylko z kaczkami i myszami. W serwisie jest też dostępna specjalna zakładka, gdzie znajdziecie większość produkcji z kaczkami i myszami. Jeżeli coś szczególnie zapadło wam w pamięć, to możecie dzielić się tym w komentarzach.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru