MegaGiga 57 "Wielka wyprawa" - dziś premiera - Cimino, Cavazzano, Ferraris

Dzisiaj do sprzedaży trafił nowy tom MegaGiga - Wielka wyprawa, który jest poświęcony górskim wspinaczkom. Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów można liczyć na sporą dawkę kaczych i mysich komiksów w dobrej cenie. Nastąpiła jednak pewna zmiana, tłumaczem wydania jest debiutujący Marcin Furgał. Tom można już zamówić z Egmont.pl z rabatem.
Wydanie zostało oparte na niemieckim 106. Lustiges Taschenuch Spezial.  

Tom wygląda bardzo podobnie jak wiele MegaGiga i Mamutów z ostatniego okresu - wiele krótszych historii oraz mieszanka współczesności z klasyką. W szczególności wyróżniają się historie, które są już znane polskim czytelnikom, jak Kołacz po góralsku Sistiego i Molinari, warto wspomnieć, że ten 34-stronicowy komiks jest też najdłuższą opowieścią w tomie, Ptaki, które leczą Cimino i Facciniego lub też Robota dla prezydenta, czyli historia o Mikim i górze Rushmore narysowana przez Cavazzano.

O wielu historiach ciężko cokolwiek napisać, ponieważ zostały przez Egmont wręcz wyrwane z niebytu, chociażby tacy Zapaleni filateliści Bordiniego, to historia z 1998 roku, która do tej pory nigdzie nie została wydana poza granicami Włoch. Czy może to być jakaś nieznana perełka? Raczej nie. Pewnym pozytywnym zaskoczeniem może być Wojna mineralna napisana przez Pezzina, ponieważ był to jeden z ostatnich komiksów Disneya napisanych przez tego słynnego włoskiego scenarzystę kojarzonego głównie z klasycznych historii rysowanych przez De Vitą i Cavazzano. Był, bo ostatnio Pezzin powrócił z kolejnymi historiami z serii Le Tops stories.

Warto pamiętać, że MegaGiga to niejedyna seria z włoskimi komiksami Disneya wydawana w Polsce, a w ciągu kolejnych dni pojawią się dwa ciekawe wydania. Już za tydzień pojawi się nowy Gigant, w którym znajdą się m.in. długi komiks o Superkwęku oraz historia o potyczce Sknerusa z Forsantem, natomiast 22 czerwca premierę będzie miał specjalny wakacyjny Gigant Poleca Extra.

Komentarze

  1. Przeglądałem dziś w empiku, wygląda naprawdę ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piaski, które leczą to mega dobry komiks :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela