Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 6 - jednak premiera w sierpniu?

Jakiś czas temu Egmont zaprezentował zapowiedzi na sierpień, gdzie zabrakło pierwotnie zapowiedzianego na ten miesiąc szóstego tomu Czarodziejek W.I.T.C.H. Jednakże ostatnio tenże tom pojawił się w zapowiedziach Empik.com z datą premiery 24 sierpnia. Na ten moment trudno powiedzieć, czy ostatecznie wydanie pojawi się w tym terminie, ale pewnie tego dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez sklep, 324-stronicowy tom będzie kosztować 99,99 zł , a pojawią się w nim się komiksy oryginalnie opublikowane w Polsce w numerach 63-72 magazynu, które opublikowano pomiędzy sierpniem 2005 a styczniem 2006. Są to komiksy zamykające cykl Królestwo Arkhanta, czyli kolejno Gra pozorów, Największy dar, Krople wolności, Cudza tożsamość i Zbuntowane dusze. Warto przy okazji przypomnieć, że pierwsza połowa trzeciego cyklu pojawiła się w piątym tomie, który trafił do sprzedaży w poprzednim miesiącu.

Egmont w swoim katalogu zapowiedział też kolejny, siódmy tom reedycji kultowej serii o czarodziejkach, ale na ten moment trudno powiedzieć, czy pojawi się on w listopadzie, jak pierwotnie planowano. W nim znajdą się historie rozpoczynające czwartą linię fabularną, czyli Nową Wyrocznię.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru