Egmont w sierpniu: Supersi, Sprawy kryminalne Filipiny Lomar i Muminki [Komiksy dla wszystkich]

W sierpniu premierę będzie miał drugi tom Czarodziejów i ich dziejów, ale poza tym nakładem wydawnictwa Egmont pojawi się też wiele ciekawych niedisnejowskich komiksów. W dużej części są to tytuły, o których informacje znalazły się w katalogu, ale nie tylko, bo są pewne zaskoczenia, zarówno pozytywne i negatywne. Zabraknie nowego tomu Czarodziejek W.I.T.C.H., ale za to premierę będzie miała zupełnie nowa frankofońska seria.

Łącznie w sierpniu pojawią się trzy nowe serie, z których każda będzie wydawana w innym formacie. 10 sierpnia premierę będą mieli Supersi, czyli seria Frédérica Maupomé i Dawida o trójce uchodźców z obcej planety posiadających supermoce, którzy trafiają na Ziemię po stracie rodziców. Pierwszy tom, Mała gwiazda tuż pod Tsih, będzie liczył 112 stron, zostanie wydany w twardej oprawie, formacie A5 i cenie okładkowej 39,99 zł. Kolejny album pojawi się w przyszłym roku.

Tego samego dnia zadebiutuje też kolejna seria o tematyce jeździeckiej w ofercie Egmontu - Koń by się uśmiał!. Za komiks odpowiadają Laurent Dufreney i Miss Prickly, znana w Polsce m.in. z cyklu Mordercza Amerlka. W pierwszym tomie, Ale jazda!, znajdą się trzy oryginalne albumy - Co koń wyskoczy, Ale jazda! i Co za tupet. Podobnie jak inne komiksy z linii Komiksy są super, cykl będzie wydawany w formacie B5 i miękkiej oprawie, a cena pierwszego tomu wyniesie 49,99 zł. Drugi ma się pojawić w październiku.

Niespodzianką, choć nie do końca, jest zapowiedziana na 24 sierpnia nowa seria. Sprawy kryminalne Filipiny Lomar to kryminalna opowieść o młodej detektyw, która pomaga wszystkim potrzebującym pomocy. Cykl został stworzona przez Dominiquea Zaya i Grega Blondina i obecnie składa się z 6 tomów. Choć serii zabrakło w katalogu wydawnictwa, to pojawiła się podczas zeszłorocznych zapowiedzi na festiwalu w Łodzi. Pierwszy tom, Bracia szantażyści, zostanie wydany w formacie A4 i w miękkiej oprawie i w cenie okładkowej 34,99 zł.

Pod koniec sierpnia nie zabraknie też kilku klasycznych tytułów. Pojawi się kolejny tom serii Lucky Luke - Daltonowie wciąż uciekają. Jest to 23. album cyklu o samotnym kowboju, jednak nie jest on pełnometrażową opowieścią, lecz zbiorem dwóch historii o Daltonach stworzonych przez René Goscinny'ego i Morrisa. Po polsku pojawił się niegdyś w ramach zbiorczego wydania, a teraz zostanie wydany w pełnym formacie.

W końcu pojawi się też ostatni tom komiksowych Muminków. W czwartym albumie znajdzie się ponad 200 stron komiksów stworzonych przez Larsa Jansson, brata Tove, na potrzeby brytyjskich gazet, które nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. Niestety w związku z galopującą inflacją, choć tom gabarytowo będzie podobny do poprzednich wydań, to jego cena okładkowa to 129,99 zł.

Inny komiks zaplanowany na koniec sierpnia to Smerfy i śnieżyca, czyli najnowszy album cyklu o niebieskich stworkach, ledwie co wydany na rynku frankofońskim. Do dziś w ramach serii Smerfy wydano 39 albumów, a najnowszy z nich, rozgrywający się w zimie, został stworzony przez Alaina Josta, Thierriego Culliforda i Alaina Maury'ego. 

24 sierpnia pojawią się też nowe albumy trzech serii, które zadebiutowały wcześniej w tym roku na polskim rynku. Niestety sierpniowe tomy będą kosztować 5 zł więcej niż wcześniejsze. Wśród nich będzie drugi tom Turbogalopu, czyli humorystycznej serii stworzonej przez Michela Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux poświęconej jeździeckiej tematyce. Kolejny album cyklu ma się pojawić w przyszłym roku.

W sierpniu do sprzedaży trafi też drugi tom Magicznej 7 - Przeciwko wszystkim. Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. Obecnie seria składa się z 10 albumów, więc sporo zostało do nadrobienia, ale kolejny, trzeci album pojawi się już w listopadzie.

Ciut dłużej w Polsce wydawany jest Louca, czyli humorystyczna opowieści o fajtłapowatym chłopaku, który pragnie zostać piłkarzem i spotyka ducha. Oby się udało to już trzeci album cyklu, w którym na tytułowego bohatera czeka decydujący mecz. Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination, natomiast kolejny tom cyklu został już zapowiedziany przez Egmont na przyszły rok. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.

Pod koniec sierpnia do sprzedaży trafią też dwa komiksy z linii Mój pierwszy komiks 5+ dla najmłodszych czytelników, oba napisane przez Michela Plessixa. O czym szumią wierzby - Wielka ucieczka to przedostatni album komiksowej adaptacji klasycznej książki. Cykl składa się z 4 32-stronicowych albumów, niestety na finał będzie trzeba poczekać do przyszłego roku.

Natomiast Opowieści z Bukowego Lasu - Królicza melodia to najnowszy album cyklu o przygodach króliczej rodziny. W tym wypadku za rysunki odpowiedzialny był Loïc Jouannigot. Dekadę temu animacja będąca adaptacją serii książkowej była emitowana w TVP w ramach Wieczorynki. Warto wspomnieć, że wcześniejszy album cyklu, Wyprawa po skarb, pojawi się w sprzedaży w lipcu.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka