Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2 - zapowiedź

24 sierpnia do sprzedaży trafi drugi tom Czarodziejów i ich dziejów. W przeciwieństwie do premierowego wydania, tym razem będzie to album zawierający jedynie komiksy nigdy wcześniej niewydane po polsku. Wydanie będzie liczyło 472 strony, zostanie wydane w twardej oprawie i w formacie większych Gigantów. Cena okładkowa tomu wyniesie 89,99 zł, a już w tej chwili można je kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

W albumie polskiej znajdzie się ponad 400 stron komiksów o młodym czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach należących do jednego z najpopularniejszych disnejowskich cyklów. Będą to historie oryginalnie wydane w tomach 4-6 włoskiego wydania, czyli 2. część Mrocznej ery, najdłuższego komiksu z cyklu, którego początek zawarto w pierwszym tomie, Il Male Antico, trzy historie składające się na trzecią sagę o czarodziejach, a także Il nuovo mondo, czwarta saga. Wszystkie komiksy zostały napisane przez Stefano Ambrosio, twórcę cyklu i są dość zwięzłą historią. 

Nawiasem mówiąc - to właśnie w sierpniu, zgodnie z obietnicą z 2008 roku, miała pojawić się kontynuacja Czarodziejów i ich dziejów w MegaGiga. Po 14 latach to się pośrednio spełni, choć de facto w pierwszym tomie pojawiła się bezpośrednia kontynuacja. Natomiast dopiero w przyszłym roku ma się pojawić trzeci tom, w którym znajdzie się m.in. prequel, ostatni komiks z cyklu stworzony przez Ambrosio, a także historia będąca w pewnym sensie domknięciem i nowym otwarciem. Nadal nie wiemy, czy Egmont zamierza wydać wszystkie opowieści o czarodziejach wydane zagranicą.

Warto zaznaczyć, że na kolejne miesiące także prasowy dział Egmontu szykuje wiele ciekawych wydań. W lipcu pojawi się nowy Gigant Poleca Extra pod tytułem Galaxy, natomiast jeszcze w tym miesiącu wyjdzie inne specjalny tom Wielka wędrówka, który będzie się skupiał na historiach związanych z letnimi przygodami. W sierpniowych zapowiedziach Egmontu natomiast zabrakło szóstego tomu Czarodziejek W.I.T.C.H. i na ten moment nie wiemy, z czego wynika brak.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar