Gigant Poleca Extra 2022-02 "Wielka wędrówka" - dziś premiera - Turconi, Asteriti i Ferraris

Dzisiaj w kioskach pojawił się drugi tegoroczny tom Giganta Poleca Extra, który jest jednocześnie też trzecim wydanym po polsku wakacyjnym specjalnym Gigantem. Jest on wydany identycznie jak zeszłoroczna Przygoda na kempingu i wydana w 2020 Przygoda na balkonie. W Wielkiej wędrówce poza komiksami z kaczkami i myszami znajdują się tradycyjnie wakacyjne rady. Cena 192-stronicowego tomu wynosi 15,99 zł i można go kupić także z rabatem na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na niemieckim LTB Wandern.  

Wydanie wygląda zdecydowanie ciekawiej niż zeszłoroczny wakacyjny tom i szczególnie z trzema komiksami można wiązać spore nadzieje. Tom otwiera historia o Młodych Skautach stworzona przez Rodolfo Cimino, znakomitego włoskiego scenarzystę znanego głównie z historii o Sknerusie, i Stefano Turconiego, którego niedisnejowski komiks, Toska z lasu, niedawno trafił na półki polskich księgarń.  

W środku tomu można znaleźć 50-stronicowa opowieść o Mikim i Goofym Sergio Asteritiego, twórcę wielu ciekawych mysich komiksów z lat 80., natomiast pod koniec wydania znajduje się historia narysowana przez Ferarrisa, gdzie Sknerus i Kwakerfeller organizują obóz dla miliarderów. Nie brakuje też wielu krótszych komiksów, w tym zabawnych 1-stronicowych opowieści o Donaldzie i Dziobasie stworzonych przez Gentinę i Gervasio.  Tom przełożyła Zuzanna Gąsowska, która w ostatnim czasie przetłumaczyła też 3. tom Agentów i detektywów.

Warto pamiętać, że kolejne specjalne wydanie Giganta pojawi się już za miesiąc, równo 22 lipca. To wówczas pojawi się Galaxy, czyli tom wypełniony wieloma ciekawymi komiksami o tematyce SF. A dokładnie tego samego dnia premierę będzie miał także zwykły Gigant, gdzie nie zabraknie choćby historii o Kwantomasie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Mega słaby tom. Ratuje go jedynie ostatni komiks. Dawno nie widziałem tak słabego zestawienia

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar