Gigant Poleca 237 "Niesamowity wynalazek" - dziś premiera - Gervasio, Nucci, Artibani

W tym miesiącu fani komiksów gigantowych są w siódmym niebie, bo co chwilę pojawia się kolejny tom. Dziś do sprzedaży trafił 237. Gigant Poleca - Niesamowity wynalazek. W środku na czytelników czeka kolejna solidna porcja komiksów, w tym co najmniej kilka ciekawych historii. Nie brakuje opowieści o Kwakerfellerze czy Superkwęku. Wydanie kupicie nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Tom jest kopią majowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Marco Gervasio, który parę lat temu zasłynął tworząc serię Zdumiewający Kwantomas, w ostatnim czasie stał się głównym scenarzystą historii o Superkwęku wydawanych we włoskim Topolino, czego polscy czytelnicy mogli doświadczyć w ubiegłym roku czytając Nowy wspaniały park, natomiast teraz pojawił się kolejny długi komiks o Superkwęku jego autorstwa. Niestety ze względu na to, że u nas nie są przedrukowane wszystkie komiksy, pewne linie fabularne występujące w komiksach Gervasio mogą nie zostać pokazane w całości.

Jednak komiks o Superkwęku nie jest jedyną ciekawie prezentującą się historią w tomie, ponieważ wyróżniają się pozytywnie też dwa komiksy narysowane przez Intiniego - jeden, otwierający tom, z Sknerusem w roli głównej do scenariusza Francesco Artibaniego, drugi z rzadko pojawiającym się Megajonkiem w roli głównej napisany przez Marco Nucciego. Trochę słabiej tym razem wygląda oferta mysich historii, ale być może krótkim komiksem o Goofym zaskoczy powracający po prawie dwóch dekadach do disnejowskiego uniwersum Rudy Salvagnini.Zupełnie przypadkiem w tomie znalazł się tenisowy komiks o Daisy.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. Tytuł lipcowego tomu to Cisza na morzu i już wkrótce na blogu podamy więcej informacji o nim. Na letnie tygodnie Egmont jednak przygotowuje też wiele wydań specjalnych, w lipcu pojawi się nowy Gigant Poleca Extra pod tytułem Galaxy, natomiast jeszcze w tym miesiącu wyjdzie inny specjalny tom Wielka wędrówka,

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar