Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 4 - zapowiedź

9 lutego do sprzedaży trafi nie tylko nowy tom kolekcji Barksa, ale też czwarte wydanie zbiorcze Czarodziejek W.I.T.C.H.. W tomie pojawią się historie zamykające cykl Nerissa powraca, choć czytelnicy mogą być trochę zaskoczeni zawartością wydania. Komiks można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Tom nie zbierze, jak poprzednie trzy tomy, 6 kolejnych komiksów o W.I.T.C.H., ale aż 8, czyli komiksy 19-26, które oryginalnie pojawiły się w numerach 37-52 magazynu wydanych w Polsce pomiędzy lipcem 2004 a marcem 2005. Oznacza to, że wydanie będzie liczyło rekordowe 504 strony, choć zostanie wydane w niezmiennej cenie okładkowej 89,99 zł.  W tomie pojawią się kolejno Inna prawda, Powiew nienawiści, W smudze cienia, Pęknięte serce, Żegnaj!, Zaufaj mi, Wodne cienie i Trudna prawda.

Zmiana zawartości tomu wynika z tego, że choć zwyczajowo komiksy z pierwszych lat wydawania W.I.T.C.H. dzielono na serie składające się z 12 komiksów, to pod względem fabularnym znacznie bardziej sensownym rozwiązaniem jest dołożenie dwóch komiksów teoretycznie rozpoczynających kolejny cykl, Królestwo Arkhanta, do czwartego tomu. Na ten moment nie wiadomo, czy wpłynie to na grubość kolejnych tomów, ale wiemy, że są już tworzone, Tomasz Kołodziejczak podczas MFKIG pokazywał już okładkę szóstego wydania.

Przy okazji ponownie przypominamy, że przy komiksie stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela