Gigant Mamut 35 "Nocna przygoda" - zapowiedź - Scarpa, Cavazzano, Guerrini

Ledwie co do sprzedaży trafił nowy MegaGiga, a już wiemy jakie komiksy pojawią się w pierwszym przyszłorocznym Gigancie Mamucie. Zaplanowany na 11 lutego 35. tom serii będzie nosił tytuł Nocna przygoda, a w środku znajdzie się wiele komiksów, które rozgrywają się w nocy, często wiążą się one z kaczogrodzkimi i myszogrodzkimi łotrami, ale nie zawsze.
Wydanie zostało oparte na niemieckim 104. Lustiges Taschenuch Spezial.

Jeżeli ktoś oczekiwał, że w 2022 roku w Gigancie Mamucie i MegaGiga dokona się przełom, to na razie na niego nic nie wskazuje. Tom wygląda identycznie jak większość 512-stronicowych wydań z ostatnich lat. Jest to mieszanka komiksów nowych i starych, głównie krótszych i głównie autorów, których raczej nie należą do najbardziej cenionych scenarzystów i rysowników, choć jest parę wyjątków.

Na pewno cieszy obecność w wydaniu komiksu Scarpy, ale jest to historia z jednego ze słabszych okresów w karierze, kiedy rysował komiksy wraz z Del Conte. W wydaniu pojawi się też kilka innych klasycznych historii, które nigdy nie były wydane w Polsce, jak chociażby komiksy Bottaro czy Chiendiego. Nie zabraknie też wielu nigdy niewydanych w Polsce krótkich historii, z których lekko intryguje opowieść napisana przez Teresę Radice.

Także wśród komiksów, które już w Polsce były wydane, można znaleźć zarówno dośćprzeciętne historie, jak i te, które zasługują na wyróźnienie. Najciekawiej najpewniej wyglądają Wyrosła rzepka, specyficzny komiks z Trotylem, Dziobasem i Donaldem narysowany przez Cavazzano i gorąco przyjęta także w Polsce opowieść Wpływ księżyca o Sknerusie i Magice, nawiązująca do początków tych postaci.

Prawdopodobnie jednak znacznie ciekawiej zapowiadają się inne serie zaplanowane na przyszły rok, juz jest znana zawartość pierwszego przyszłorocznego Giganta Poleca, a Egmont planuje też na najbliższe 12 miesięcy aż 6 wydań specjalnych w ramach cyklu Gigant Poleca Extra.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Jak pierwszy raz przeczytałem tytuł to myślałem, że powtórzyli z 218 tomu ale tam była Nocna Wyprawa. Śmiesznie by było gdyby zrobili kolejny błąd ( jak zrobili jeden z ręką rycerza ) .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ty się rozumiem nie pomyliłeś nigdy? Czy możemy się już pośmiać?

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar