Kaczogród Carla Barksa 15 "Skarb Pizarra" - przykładowe strony

Już w przyszłą środę, czyli 9 lutego, do sprzedaży trafi nowy tom kolekcji Carla Barksa. Tom Kaczogród. Carl Barks - Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959 powróci do końca lat 50. i zawrze w sobie głównie krótsze historie, w tym te z Diodakiem czy Babcią Kaczką w rolach głównych. Dzięki uprzejmości wydawnictwa już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z tej 232-stronicowej publikacji, którą możecie zamawiać na Egmont.pl.

 

Choć pod koniec lat 50. Barks głównie tworzył krótsze historie, to nie można zapomnieć o dłuższym, 20-stronicowym tytułowym komiksie, w którym kaczki wyruszają na poszukiwanie słynnego skarbu. Jest to pełna przygód historia, która zainspirowała twórców Poszukiwaczy zaginionej arki. W tomie nie zabraknie też klasycznych ten-pagerów z Donaldem, z których aż trzy - The Beachcombers' Picnic, Noble Porpoises i Rocket-Roasted Christmas Turkey - nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. W wydaniu znajdą się też historie o Babci Kaczce, które zostały narysowane przez Carla Barksa, ale ich scenarzystą był Vic Lockman. Pojawi się też parę historyjek nawiązujących do atrakcji w Disneylandzie. Tom jest oparty na 9. wydaniu norweskiej kolekcji.

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście. Przy okazji przypominamy, że na ten rok są planowane 4 tomy kolekcji Barksa. Natomiast w lutym poza tomem kolekcji Egmont zamierza wydać także  Mamuta z komiksami rozgrywającymi się nocą.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska 

Komentarze

 1. Skoro kaczogrodzcy strażacy i policjanci, miejscy radni, burmistrz, Donald, a zwłaszcza Sknerus sa w duchu dziećmi... To i ja :P

  OdpowiedzUsuń
 2. To MAMUT w końcu w marcu czy 11 lutego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej czekam na "The SHEEPish cowboys" z serii tych o Babci Kaczce :)
  Zerknij na fabułę :D.
  (Z tego co wywnioskowalam, o czym wspomniał Radosław Koch, po kliknieciu w odnosnik, to ten komiks sie pojawi(?) Oby!)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, coś się podwójnie wkleil komentarz... Dlaczego? I dlaczego zniknela funkcja usuwania komentarzy? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj dostałem z empiku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar