"Agent Kuper" ("Darkwing Duck") z polskim dubbingiem na Disney+!

Darkwing Duck, czyli spin-off Kaczych Opowieści, nie miał szczęścia do Polski. W 1994 roku zdubbingowano jedynie 7 odcinków animacji, które zostały wyemitowane na TVP. 10 lat później powstała nowa polska wersja dubbingowa, która jednak nigdzie nie pojawiła się przez prawie 18 lat. Aż do wczoraj.

Kilkanaście godzin temu na Disney+, który szykuje się do startu w Polsce latem, udostępniono po polsku jeden odcinek serii Agent Kuper. Dokładnie jest to 41. epizod pod tytułem Niezbyt cicha noc (It's a Wonderful Leaf). Oznacza to, że w końcu po prawie dwóch dekadach polscy widzowie będą mogli usłyszeć dubbing, o którym legendy krążyły od wielu lat. Następne epizody prawdopodobnie pojawią się w ciągu następnych tygodni tak, aby cały serial był dostępny po polsku przed startem serwisu w Polsce.

Reżyserem dubbingu zrealizowano w Start International Polska była Joanna Wizmur, zmarła w 2008 roku, znana szczególnie z dubbingów Shreka czy Misji Kleopatra. Dialogi do udostępnionego odcinka stworzył Piotr Radziwiłowicz, natomiast autorem słów piosenki Marek Robaczewski, obecny głos Sknerusa i reżyser dubbingu nowych Kaczych Opowieści. W tytułową rolę Agenta Kupra wcielił się Andrzej Chudy, Śmigacza McKwaka, podobnie jak w nowym dubbingu klasycznych Kaczych Opowieści, zagrał Piotr Zelt, Joanna Węgrzynowska zdubbingowała Gąskę, Gęgora zagrała Agata Kulesza, a Krzaczora Tadeusz Borowski, który w pierwszym dubbingu serialu zagrał innego złoczyńcę, Zakutego Dzioba. Pełne informacje o obsadzie znajdziecie na Dubbingpedii.

W ostatnim czasie na Disney+ pojawiło się też kilka odcinków nowych Kaczych Opowieści z dubbingiem, a także kilka odcinków klasycznej serii z napisami. Polski dubbing jest też dostępny w kilku klasycznych krótkometrażówkach, wielu nowszych seriach z kaczkami i myszami czy też w wielu odcinkach Super Baloo. Wszystkie najnowsze informacje odnośnie Disney+ znajdziecie w grupie Disney Plus Polska i na dsny.pl.

Źródło ilustracji: Disney

Komentarze

  1. Jak się dobrać do tego D+, bez oczekiwania na lato? Przez VPNa by trzeba było? Bo oficjalna strona kieruje na PL z komunikatem, że już wkrótce.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar