"Czarodzieje i ich dzieje" później i w większym formacie!

Na stronie Egmont.pl zmieniono parę istotnych szczegółów dotyczących pierwszego tomu Czarodziejów i ich dziejów, czyli kolekcjonerskiego wydania włoskiej serii fantasy Wizards of Mickey opowiadającej o magicznych przygodach Mikiego i jego kumpli.

Komiks nie ukaże się 23 marca, jak wcześniej podawaliśmy, lecz 3 tygodnie później, 13 kwietnia. Nie jest znany powód opóźnienia, ale może premiera została przesunięta na skutek innej zmiany. W obecnej chwili na stronie sklepu widnieje informacja, że tom ma zostać wydany w formacie 13,2 cm na 19,4 cm. Jest to o 6 mm więcej z obu stron niż wcześniej podawano, co oznacza format bliski wakacyjnym wydaniom Giganta, które wydawane są w formacie 13,5 cm na 20,0 cm. Nadal rozmiarowo komiks będzie mniejszy niż największe Giganty Extra, które mają format 14,5 cm na 21,0 cm, ale na pewno jest to zmiana w dobrą stronę.

Nie zmieniły się inne informacje dotyczące albumu - komiks będzie liczył 424 strony, będzie wydany w twardej oprawie i na kredowym papierze, a cena okładkowa wyniesie 99,99 zł. W wydaniu znajdzie się liczący 266 stron pierwszy komiks o czarodziejach - Wizards of Mickey, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także pierwsze połowa drugiego komiksu z serii, który nigdy nie został wydany w Polsce - L'età oscura. Łącznie cały cykl zostanie wydany prawdopodobnie w pięciu tomach.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Hmm 6cm rozumiem, ale 6 mm? :D :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zerknąłem na egmont.pl i chyba cena też została zmieniona. W rabacie 30% teraz cena wynosi 55,99, a stała cena (która jest podana) to 79.99. Oczywiście mogę się mylić.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka