Gigant Poleca 234 "W obronie Kaczogrodu" - dziś premiera - Fecchi, Faccini, D'Ippolito

W tym roku pojawi się osiem Gigantów Poleca, które będą wydawane co około półtora miesiąca, a pierwszy z nich, W obronie Kaczogrodu, od dziś jest dostępny w sprzedaży. W środku znajdziecie ćwierć tysiąca stron komiksów ze świata kaczek i myszy, w tym kilka naprawdę interesujących historyjek, a to wszystko za jedyne 15,99 zł. Komiks możecie też z dodatkowym rabatem kupić na Egmont.pl.
Tom jest kopią styczniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.  

Co najmniej fani paru autorów mogą być bardzo zadowoleni. Mowa szczególnie o Massimo Fecchim, czyli jednym ze słynniejszych rysowników komiksów z Giganta, którego historia z Superkwękiem otworzy tom, ale także w środku znajdzie się inny komiks narysowany przez tego autora, który napisał Bruno Sarda, czyli autor od dziesięcioleci piszący komiksy z kaczkami. Cieszyć mogą się też fani Enrico Facciniego, włoskiego autora kojarzonego m.in. z historiami z Dziobasem. W tym tomie znajduje się się jedna tego typu i druga, którą Faccini tylko narysował, a w głównej roli występuje Sknerus.

Wpaść w oko może też najdłuższy komiks tomu, czyli historia z Mikim i Fantomenem, która rozgrywa się w XIX wieku i nawiązuje do powieści Wellsa Niewidzialny człowiek. Dość nietypowo wygląda też komiks z Donaldem i Capkiem w rolach głównych, w tomie znajduje się też jedna z ostatnich historii narysowanych przez Luciano Gatto, czyli włoskiego autora, który przez kilka dekad rysował komiksy z kaczkami i myszami. 

Kolejny tom serii pojawi się w sprzedaży 11 marca i będzie nosił tytuł Co kryje skarbiec?. Wielu czytelników już zachwyciła wyjątkowo ładna okładka wydania, natomiast już na dniach na blogu podamy więcej szczegółów dotyczących zawartości.  Gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejny tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. W tym roku na grzbietach Gigantów została zamieszczona ilustracja Rosy nawiązująca do komiksu Barksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Bardzo przyjemny tom, szczególnie cieszy obecność Facciniego w aż 2 komiksach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru