Kaczor Donald 2022-01 - dziś premiera - Midthun, Korhonen i Barks

Pierwszy w tym roku Kaczor Donald jest także pierwszym numerem pisma, który przekroczył magiczną barierę 10 zł, ponieważ kosztuje 10,99 zł. Jednak nie można się dziwić podwyżce patrząc na ceny innych artykułów. Tym bardziej, że w 1018. numerze pisma znajdziecie naprawdę solidną dawkę komiksów, w tym kilka sporych nazwisk, które gwarantują ciekawe kacze historie. Wydanie jest przedrukiem pierwszego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników. Poza kioskami jest dostępny także:
- na Egmont.pl
- na Empik.com

Dziwi, że w ramach Kaczora Donalda został przedrukowany numer, który rok temu pojawił się w Skandynawii, ale dzięki temu wydanie rozpoczyna noworoczny komiks napisany i narysowany przez Arilda Midthuna, świetnego norweskiego rysownika kaczych historii. Midthun czasem nie radzi sobie aż tak ze scenariuszami, ale tym razem przy fabule pomagał inny dobry norweski twórca, Knut Nærum, więc można liczyć na naprawdę dobry komiks. Na pewno przynajmniej w warstwie graficznej wygląda naprawdę dobrze.

Z pozostałej części numeru szczególnie wyróżniają się oczywiście dwa inne komiksy: kolejna historia z serii Wspomnienia z Klondike Korhonena i klasyczny ten-pager Barksa. Szkoda jednak, że ten cykl Korhonena o młodym Sknerusie pojawia się w Polsce w kawałkach, to jest komiks nr 10, natomiast wcześniej po polsku wydano historie nr 3, 5 i 8. Może kiedyś doczekamy się zbiorczego wydania? Na temat ten-pagera Barksa nie można narzekać, ponieważ jest to kawał doskonałego komiksu i nic dziwnego, że redakcja tego typu historie chce przedstawiać młodym czytelnikom. Intrygująco wygląda także kryminalny komiks z Mikim, a także w wydaniu można znaleźć wiele innych krótszych historyjek.

 

W tym roku Kaczor Donald będzie wydawany jako dwumiesięcznik, a kolejne wydanie pisma pojawi się na początku wiosny, czyli 22 marca. Wcześniej w kioskach pojawią się inne komiksy z kaczkami, pierwszy tegoroczny tom Giganta zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, natomiast na luty jest zaplanowana premiera kolejnego Giganta Mamuta

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

  1. Nie kupowałem KD, ale od teraz wracam do kolekcjonowania:) jednak większe wydania fajnie się czyta

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela