Sami, Giganci, Wisienka, Niezapominajki, Czwórka - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Na styczeń tego roku wydawnictwo Egmont przygotowało wiele ciekawych tytułów. Plansze z części z nich pojawiły się wcześniej, ale to tylko zaledwie ułamek interesującej oferty, z której część już jest dostępna w sprzedaży, a część pojawi się na dniach. Wszystko kupicie z rabatem na egmont.pl.

Już od poprzedniej środy w sprzedaży jest drugi tom Sióstr Niezapominajek - Miłości Kasjopei. Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach i sekretach skrywanych przez ich rodzinę, a w drugim albumie cyklu bohaterki wyruszą na wieś do swojej babci. Pierwszy album był jednym z milszych zaskoczeń poprzedniego roku, więc warto zawiesić oko na serii.

Od środy jest też dostępny dziewiąty tom Czwórki z Baker Street, Treser kanarków. Jest to także najnowszy album tej gorąco ocenianej serii o pomocnikach Sherlocka Holmesa. Oznacza to, że na kolejne albumy serii Dijana, Legranda i Etiena polscy czytelnicy będą musieli trochę poczekać, ponieważ oryginalnie nowe albumy są tworzone co ok. 18 miesięcy. 

Natomiast już w najbliższą srodę, 26 stycznia, pojawią się dwie nowe serie. Wśród nich najbardziej chyba warto zainteresować się serią Sami, fantastyczno-przygodowym komiksem w klimatach postapo opowiadającym o pięciorgu dzieci, które z dnia na dzień znalazły się w świecie pozbawionym wszystkich dorosłych. Autorami cyklu dwukrotnie nagrodzonego na festiwalu w Angoulême są Fabien Vehlmann i Bruno Gazzotti. Pierwszy tom nosi tytuł Zniknięcie

W dość podobnych klimatach rozgrywa się także seria Giganci, czyli komiks Lyliana i Paula Drouina opowiadający o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Na razie we Francji wydano 4 tomy z cyklu planowanego na 6 albumów, pierwszy z nich to Erin.

 Po części nowym tytułem, który też pojawi się w najbliższą środę są Pamiętniki Wisienki i Walentyna,  Jest to jednotomowa kontynuacja cyklu - Pamiętniki Wisienki za którą odpowiadają ponownie Joris Chamblain i Aurélie Neyret. Historia jest bezpośrednią kontynuacją wcześniejszych przygód Wisienki, która jednocześnie wieńczy cały cykl. Recenzja wcześniejszych albumów jest dostępna na blogu.  

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!

Gigant Poleca Special 2024-01 "Jaja jak berety!" - zapowiedź wielkanocnego tomu