Komiksowe premiery - styczeń 2022 - Superkwęk, Smerfy, Sami i Niezapominajki

Zaczynamy 2022, rok, w którym pojawi się wiele ciekawych wydań z komiksami Disneya, a dwa pisma: Gigant Poleca i Gigant Poleca Extra będą wydawane szybciej niż do tej pory. Jak zwykle styczeń nie będzie aż tak wypełniony nowościami, choć pojawi się kilka ciekawych niedisnejowskich komiksów, więc jest to dobry moment, by na początku roku zainteresować się prenumeratą Giganta.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 18 stycznia - Kaczor Donald 2022-01 - 10,99 zł
  Na ten moment nie są znane jakiekolwiek szczegółowe informacje dotyczące pierwszego przyszłorocznego Kaczora Donalda. Wiadomo jedynie, że pismo będzie nadal wydawane co dwa miesiące, będzie liczyło 52 strony, zawierać plastikowy gadżet i kosztować o złotówkę więcej niż do tej pory, czyli 10,99 zł.
 • 19 stycznia - Klasyczne baśnie Disneya: Mulan- 24,99 zł
  Czwarty tom serii zawierającej komiksowe wersje najsłynniejszych filmów Disneya. W tomie pojawi się komiks Fostera, Ehrbara i Cortesa z 1998 roku oparty na słynnej animacji o chińskiej wojowniczce, który wcześniej została wydana jako dodatek do Kaczora Donalda i w serii Disney Komiks.
 • 25 stycznia - Gigant Poleca 234: W obronie Kaczogrodu - 15,99 zł - POLECAMY!
  W pierwszym Gigancie w tym roku nie zabraknie komiksów o kaczym mścicielu, czyli o Superkwęku, tom rozpocznie całkowicie nowa historia o bohaterze autorstwa Pihla i Freccero. Najdłuższym komiksem tomu będzie jednak La macchia invisibile, czyli historia z Mikim i Fantomenem, która nawiązuje do powieści Wellsa Niewidzialny człowiek. Warto także wyróżnić Gastone e l'hotel di ghiaccio Sardy i Fecchiego, czy dwa komiksy stworzone przez Facciniego, szczególnie kojarzonego z historii z Dziobasem. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

Na styczeń nie są planowane jakiekolwiek wydania w USA.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 14 stycznia - Wielki zły lis (dodruk) - 59,90 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Doskonały komiks Benjamina Rennera o lisie, który wychowuje kurczaki, nagrodzony na festiwalu w Angoulême. Recenzję komiksu znajdziecie na blogu, a w ostatnim czasie został wydany inny komiks z tymi samymi bohaterami - Trzeba ratować święta!.
 • 19 stycznia - Czwórka z Baker Street 9: Treser kanarków - 34,99 zł - POLECAMY!
  W dziewiątym tomie serii o pomocnikach Sherlocka Holmesa bohaterowie będą próbować rozwiązać zagadkę związaną z próbą zabójstwa gwiazdy estrady, Jest to jednocześnie najnowszy album gorąco przyjętego cyklu Dijana, Legranda i Etiena.
 • 19 stycznia - Garfield: Tłusty koci trójpak 11 - 89,99 zł
  Kolejny tom wydania zbiorczego serii Jima Davisa o rudym kocie zbiera paski oryginalnie wydane pomiędzy 12 marca 1996 roku a 13 grudnia 1997 roku. 
 • 19 stycznia - Kubatu 5: Liściożerca mimo woli - 29,99 zł
  Komiks Jakuba Sytego i Przemysława Surmy opowiadający o przygodach papugi Kubatu i jej przyjaciół został nagrodzony w pierwszym konkursie imienia Janusza Christy. Nowy album zawiera dwie nowe historie.
 • 19 stycznia - Lucky Luke 3: Arizona - 29,99 zł - POLECAMY!
  Jeden z najstarszych albumów o samotnym kowboju, który zawiera pierwszą kiedykolwiek stworzoną historię o bohaterze. Podobnie jak inne najwcześniejsze komiksy z serii, został stworzony samodzielnie przez Morrisa.
 • 19 stycznia - Siostry Niezapominajki 2:  Miłości Kasjopei - POLECAMY!
  Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach i sekretach skrywanych przez ich rodzinę. Tym razem siostry wyjeżdżają na wakacje do babci i tam próbują rozwiązać pewną tajemnicę.
 • 19 stycznia - Smerfy 4: Jajko i Smerfy - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Czwarty album cyklu o niebieskich stworkach, który należy do klasyki belgijskiego komiksu. Poza tytułową opowieścią w 64-stronnicowym tomie pojawią się Fałszywy Smerf i Setny Smerf
 • 26 stycznia - Bartłomiej i Karmelek 2: Genialna niespodzianka - 24,99 zł
  Włoski cykl Silvii Vecchini oraz Sualzo opowiada o przygodach dwóch osiołków, ojca i syna.
 • 26 stycznia - Giganci 1: Erin - 29,99 zł
  Cykl komiks Lyliana i Paula Drouina opowiadający o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Na razie we Francji wydano 4 tomy z cyklu planowanego na 6 albumów
 • 26 stycznia - Mali Bogowie 3: Ciężko być bogiem - 29,99 zł
  Kolejny tom serii Cazenove'a i Labriera składającej się z humorystycznych gagów, które przedstawiają przygody młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji
 • 26 stycznia - Pamiętniki Wisienki i Walentyna - 39,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Jednotomowa kontynuacja cyklu Pamiętniki Wisienki, który opowiada o przygodach dziewczynki pełnej wyobraźni. Za komiks odpowiadają ponownie Joris Chamblain i Aurélie Neyret, a historia wieńczy cały cykl. Recenzja wcześniejszych albumów jest dostępna na blogu.  
 • 26 stycznia -Sami 1: Zniknięcie - 29,99 zł- SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Fantastyczno-przygodowy komiks w klimatach postapo opowiadającym o pięciorgu dzieci, które z dnia na dzień znalazły się w świecie pozbawionym wszystkich dorosłych. Autorami cyklu dwukrotnie nagrodzonego na festiwalu w Angoulême są Fabien Vehlmann i Bruno Gazzotti. 
 • 26 stycznia - W cieniu drzew 3: Takie sowie lato - 24,99 zł - POLECAMY!
  Serii opowiadająca o przygodach leśnych zwierzątek stworzona przez artystę o pseudonimie Dav. Trzeci album będzie rozgrywał się latem.
 • 28 stycznia - Sonic the Hedgehog 2: Punkt zwrotny 2 - 49,80 zł
  Tworzona przez Iana Flynna dla wydawnictwa IDW seria o słynnym jeżu znanym z gier Segi, każdy tom polskiego wydania zawiera zaledwie dwa oryginalne zeszyty, więc są małe szanse na wydanie całości cyklu

Jeżeli kojarzycie, że w styczniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Kultura Gniewu

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cźeść.
  Niezna ktoś gdzie sie da zamówić prenumerata
  do kraju Sławacja magazynu kaczor donald ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mulan jest już dostępny w Empiku ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru