Kaczor Donald 2022-01 - okładka i przykładowe strony - Midthun, Korhonen i Barks

Egmont udostępnił okładkę i przykładowe strony z pierwszego tegorocznego Kaczora Donalda, który pojawi się w sprzedaży 18 stycznia. Udostępnione materiały pokrywają się z tym, o czym pisaliśmy w poprzednim tygodniu, oznacza to, że numer będzie przedrukiem pierwszego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników, a można go już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Wydanie rozpocznie noworoczny komiks napisany i narysowany przez Arilda Midthuna, świetnego norweskiego rysownika kaczych historii. Tym razem norweskiemu rysownikowi pomaga przy scenariuszy inny dobry norweski twórca, Knut Nærum, więc można liczyć na naprawdę dobry komiks. Z pozostałej części numeru szczególnie wyróżniają się oczywiście dwa inne komiksy: kolejna historia z serii Wspomnienia z Klondike Korhonena i klasyczny ten-pager Barksa. Szkoda, że cykl Korhonena o młodym Sknerusie pojawia się w Polsce w kawałkach. Na temat ten-pagera Barksa nie można narzekać, ponieważ jest to kawał doskonałego komiksu i nic dziwnego, że redakcja tego typu historie chce przedstawiać młodym czytelnikom.

Kaczor Donald w 2022 roku będzie wydawany co 2 miesiące, każdy numer będzie kosztował 10,99 zł, liczył 52 strony i zawierał gadżet. Cały czas nie jest dostępna prenumerata pisma, ale gorąco polecamy zaprenumerowanie w dobrej cenie Giganta Poleca.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Kaczogród Carla Barksa" cały czas raz na kwartał, lecz drożej

Gigant Poleca 237 "Niesamowity wynalazek" - zapowiedź - Gervasio, Nucci, Artibani

Kaczogród Carla Barksa 15-18 - przegląd zawartości