Mulan, Smerfy, Lucky Luke i Garfield - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Zaczynamy 2022 rok całym stosem nowości od wydawnictwa Egmont. Pierwsza porcja nowych tytułów pojawi się w sprzedaży już za ponad tydzień, dokładnie 19 stycznia, a dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy już zaprezentować przykładowe strony z wybranych tytułów. Nie brakuje w tym też Disneya, choć na razie nie chodzi o tytuł z kaczo-mysiego uniwersum.

Jedyną styczniową disnejowską nowością od Klubu Świata Komiksu jest czwarty tom Klasycznych baśni Disneya - Mulan (choć warto pamiętać, że prasowy dział na styczeń przygotował nowe wydania KD i Giganta). Album jest komiksową adaptacją animacji Walt Disney Animation Studios, któą stworzyli Foster, Ehrbar i Cortes w 1998 roku. Komiks wcześniej został wydany jako dodatek do Kaczora Donalda i w serii Disney Komiks, ale tym raczej pojawi się w odświeżonej formie.


W styczniu pojawią się też dwa albumy z początków dwóch słynnych frankofońskich serii komiksowych. Pierwszą z tych serii jest Lucky Luke, którego zostanie wydany trzeci tom Arizona. Co ciekawe, numeracja nie do końca pokrywa się z chronologią tworzenia, więc właśnie w nim można znaleźć pierwszą kiedykolwiek stworzoną historię o samotnym kowboju. Podobnie jak inne najwcześniejsze komiksy stworzone przez Morrisa, jest to inny Luke niż z późniejszych lat, ale ciekawy nie tylko jako historyczna ciekawostka. Fanów serii czeka podwyżka, ponieważ tom będzie kosztował 29,99 zł. 

Egmont powraca też do początków innej humorystycznej serii, czyli Smerfów, z której zostanie wydany czwarty tom Jajko i Smerfy. Choć dzisiaj cykl jest głównie kojarzony z animacji, to należy od do ponadczasowej klasyki belgijskiego komiksu, nie tylko przeznaczonej dla dzieci. Za komiksy zawarte w tomie odpowiadał Peyo, autor serii, natomiast poza tytułową historią, w 64-stronnicowym tomie pojawią się Fałszywy Smerf i Setny Smerf

Po przerwie powróci Garfield z jedenastym zbiorczym tomem. Kolejny Garfield. Tłusty koci trójpak będzie zbierał paski komiksowe o rudym kocie stworzone pomiędzy 12 marca 1996 roku a 13 grudnia 1997 roku. Niestety fani serii Jima Davisa będą musieli wysupłać trochę więcej pieniędzy na kolejny tom, ponieważ jego cena okładkowa wyniesie 89,99 zł.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela