Kaczogród Carla Barksa 15 "Skarb Pizarra" - zapowiedź

Kolekcja Carla Barksa wraca do końca lat 50. wraz z tomem, który pojawi się 9 lutego. To właśnie wtedy  pojawi się Kaczogród. Carl Barks - Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959. W środku nie zabraknie kolejnych komiksów mistrza kaczych historii. Album będzie liczył 232 strony, cena okładkowa wyniesie 69,99 zł, a przedsprzedaż na Egmont.pl już ruszyła.

Wydanie skupi się głównie na krótszych historiach, ale nie tylko, ponieważ warto szczególnie wspomnieć o tytułowym komiksie, w którym kaczki wyruszają na poszukiwanie słynnego skarbu, jest to historia, która zainspirowała twórców Poszukiwaczy zaginionej arki. Nie zabraknie też klasycznych ten-pagerów z Donaldem, z których aż trzy - The Beachcombers' Picnic, Noble Porpoises i Rocket-Roasted Christmas Turkey - nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. Tom uzupełnią  też historie o Babci Kaczce, które zostały narysowane przez Carla Barksa, ale ich scenarzystą był Vic Lockman. Na wydania zawierające więcej głośniejszych tytułów trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, ponieważ przełom lat 50. i 60. z powodów często niezależnych od Barksa, był słabszym okresem w karierze. Tom jest oparty na 9. wydaniu norweskiej kolekcji.

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej kolekcji, która dostępna jest na blogu. W 2022 roku kolejne tomy serii nadal będą wydawane co kwartał, co oznacza, że cała kolekcja prawdopodobnie zostanie wydana w ciągu 4 lat. Na MFKIG Tomasz Kołodziejczak wspomniał, że niekoniecznie albumy będą wydawane chronologicznie, ale jest spora szansa na powrót do komiksów z początku kariery Barksa.


Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Ten komiks z wędkowaniem pamiętam. Właśnie przez sceny jak Donald niszczył latawce siostrzeńcom, aż wreszcie musieli robić sobie zupełnie nowe, mimo iż byli przygotowani. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru