Komiksowe premiery - grudzień 2021 - ostatni Rosa, steampunkowy Miki i nowy Baranowski

Ostatni miesiąc w roku zwykle nie jest aż tak wypełniony nowościami, ponieważ większość wydawnictw wydaje komiksy pod koniec listopada, tak żeby mogły być sprzedawane przez cały okres świąteczny, ale z różnych powodów, tym razem w grudniu też nie zabraknie ciekawych nowości. Oczywiście, warto też nadrobić listopadowe nowości, które były w tym roku wyjątkowo ciekawe.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 3 grudnia - MegaGiga 56: Hokus-Pokus- 24,99 zł
  Ostatni w tym roku 512-stronicowy tom to gigantyczna dawka komiksów związanych z magicznymi elementami. Wśród nich może nie ma wielu komiksów, które byłyby szczególnie zapamiętane przez fanów, ale da się znaleźć ciekawsze elementy. M.in. Momenti di evasione - Topolino e l'illusione di un giorno, czyli komiks o Mikim i Piotrusiu napisany i narysowany przez Camboniego, Paperoga abracadabra, znana także w Polsce historia o Dziobasie Molinari i Salvagniniego, czy Amelia e l'impresa disperata, opowieść o Magice narysowana przez Celoniego. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście. Tom dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 8 grudnia - Kolekcja Dona Rosy 10: Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska - 69,99 zł - POLECAMY!
  Finałowy tom kolekcji Rosy domyka wiele wątków, które autor poruszał przez wcześniejsze lata. W tytułowym komiksie Sknerus po latach powraca do swej posiadłości na Ponurych Wzgórzach, w Więźniu Doliny Białej Śmierci przedstawiony zostaje nieznany epizod z życia Sknerusa w Klondike, The Magnificent Seven (Minus 4) Caballeros! to powrót Jose i Panchito w ramach kolejnej przygodowej opowieści, a w komiksie Czarny Rycerz powraca powraca nie kto inny jak Arszen Lampen. Tom zawiera także niezliczoną historię dodatków - artykułów, ilustracji, a także komiks Roty o Rosie. Przykładowe strony z wydania są dostępne pod tym linkiem
 • 8 grudnia (opóźniony)  - Myszka Miki: Miki i zaginiony ocean - 49,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny album z serii oryginalnie wydawanej przez Glenat stworzyli Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni, czyli twórcy ostatnio wydanej Krainy Pradawnych. Tym razem francusko-włoski duet zabiera czytelników na bardziej steampunkową opowieść, jednak nadal w centrum przygody są Miki, Minnie i Goofy, a komiks zachwyca przepiękną warstwą wizualną. Przykładowe strony są już dostępne na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA

Na grudzień nie są planowane jakiekolwiek wydania w USA.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 3 grudnia (opóźniony) - Wielki zły lis: Trzeba ratować święta - 44,90 zł SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Bohaterowie gorąco przyjętego komiksu Wielki zły lis powracają we specjalnej świątecznej przygodzie. Tym razem zwierzęta z gospodarstwa szykują się do zimy, ale też Świąt Bożego Narodzenia, jednak pojawia się pewien problem - Święty Mikołaj jest niezdolny do rozdawania prezentów.
 • 8 grudnia -  Kajko i Kokosz: Złota kolekcja 2 - 99,99 zł - POLECAMY!
  Drugi tom reedycji zbiorczej serii Janusza Christy liczy 208 stron i zawiera komiks Szranki i konkury, po raz pierwszy w pełni pokolorowanej wersji zgodnej z oryginalną publikacją w Wieczorze Wybrzeża. Na zawartość tomu składa się też wstęp dziennikarki Grażyny Antoniewicz i materiały dodatkowe przygotowane przez Krzysztofa Janicza. Warto nie ociągać się z zakupem, ponieważ nakład pierwszego tomu się rozszedł, a dodruk jest planowany na początek przyszłego roku.
 • 8 grudnia - Minecraft 3 - 29,99 zł
  Trzeci tom cyklu z głównej serii komiksowej nawiązującej do słynnej komiksowej gry. Cykl tworzą Sfé R. Monster i Sarah Graley, a opowiada on o dalszych przygodach Candace, Evana, Grace, Tobiego i Tylera w Świecie Podstawowym. 
 • 8 grudnia - Usagi Yojimbo Saga: Legendy - 89,99 zł - POLECAMY!
  Dodatkowy tom serii o króliku-robinie autorstwa Stana Sakai, który zbiera dodatkowe, nie mniej dobre historie, które nie wiążą się z głównym cyklem. Wśród nich Usagi w kosmosie, czyli historii o kosmicznym następcy Usagiego, Senso, w którym Ziemię atakują kosmici, i Yokai, krótka kolorowa historia.
 • 8 grudnia - W cieniu drzew 2: Podmuch zimy - 24,99 zł 
  Drugi tom serii opowiadającej o przygodach leśnych zwierzątek stworzonej przez artystę o pseudonimie Dav. Tak jak pierwszy opowiadał o jesiennych przygodach, tak w drugim bohaterowie muszą zmierzyć się ze srogą zimą.
 • 17 grudnia - Niezwykła podróż 7 - 38,00 zł - POLECAMY!
  Siódmy tom serii przygodowej Filippiego i Camboniego o przygodach dzielnych kuzynów, Emiliena i Noemie, który rozgrywa się w steampunkowym świecie. Album rozpoczyna nowy cykl. Recenzję wcześniejszego albumu komiksu rysownika mysich i kaczych historii znajdziecie na blogu.  
 • 20 grudnia - Naukowa to jest kwestia, znowu się zjawiła bestia - 39,90 zł - POLECAMY!
  Tadeusz Baranowski po latach powraca do rysowania komiksów i prezentuje trzeci tom cyklu o Fruwaczkach. Album jest kontynuacją Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady oraz To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia i ponownie w nim bohaterowie muszą zmierzyć się z Czarnym Ptaszylem.

Jeżeli kojarzycie, że w grudniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Kurc, Kultura Gniewu i Ongrys

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela