Darmowe "Disney Masters" na FCBD

7 maja 2022, podobnie jak co roku, w USA odbędzie się Free Comic Book Day, na który amerykańskie wydawnictwa komiksowe przygotowują darmowe komiksy. Wśród nich pojawi się jedna publikacja disnejowska, Fantagraphics wyda komiks promujący serię Disney Masters. Podobne wydanie pojawiło się już w 2020 roku.

32-stronicowy zeszyt będzie zawierał trzy komiksy, wśród których pojawi się Snore Losers Williama Van Horna, opublikowany w poprzednim roku w jednym z tomów serii, ale także do tej pory niewydane przez Fantagraphics: francuska historia Here Today, Gone Apollo Cavazzano o Supergoofym i Fall Guy Hubbarda i Kinneya o Dziobasie. Komiks o kuzynie Donalda najpewniej pojawi się w zaplanowanym na czerwiec tomie kolekcji, ale przedrukowanie historii Cavazzano może sugerować, że w przyszłym roku zostanie wydany też tom poświęcony historiom włoskiego mistrza. 

Od dawna pojawiają się też plotki, że wkrótce w ramach Disney Masters znajdzie się tom z komiksami Marco Roty. Zapowiedź bezpłatnego wydania tego nie potwierdza, ale jednocześnie daje pewną wskazówkę, na okładce publikacji pojawi się ilustracja stworzona przez Rotę. Informacje o wszystkich zapowiedziach Fantagraphics na 2022 rok znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka