MegaGiga 56 "Hokus-Pokus" - zapowiedź - Camboni, Celoni i Chierchini

Na koniec roku Egmont nie szykuje tylko kolekcji Barksa i Rosy, ale też ostatni tegoroczny tom MegaGiga - Hokus Pokus. Jak można się spodziewać po okładce i tytule, w 512-stronicowym tomie znajdą się komiksy poświęcone tematyce czarodziejskiej i magicznej, ale oczywiście nie będzie to seria Czarodzieje i ich dzieje, która w przyszłym roku pojawi się w ramach osobnych tomów.  Tom jest oparty na 103. Lustiges Taschenuch Spezial i trafi na półki polskich kiosków i salonów już 3 grudnia.

 Pod względem zawartości tom wygląda praktycznie identycznie jak większość 512-stronicowych wydań z ostatnich lat. Głównie zamieszczono krótsze komiksy, a wybór jest mieszanką historii znanych z Gigantów z ostatnich dwóch dekad wraz z nigdy wcześniej publikowanymi komiksami - zarówno nowymi jak i starszymi. Nazwisk najsłynniejszych autorów brakuje, ale nie oznacza to, że nie ma ciekawych komiksów. Szczególnie interesująco wygląda parę historii, w tym komiks o Piotrusiu i Mikim napisany i narysowany przez Camboniego (obecnie znany jako twórca choćby Mikiego i krainy Pradawnych), historia o wspólnej przygodzie Magiki i Wiedźmy Mim autorstwa Panaro i Panarese czy klasyczna opowieść o Donaldzie zdobywającym magiczne moce stworzona przez Chierchiniego.

Polscy czytelnicy doskonale pamiętają też takie historie jak Sztukmistrz z Kaczogrodu Shawów i Fecchiego, w którym Donald próbuje sił w zawodzie iluzjonisty, czy Wyższa szkoła magii Salvagininego i Molinari przedstawiająca zwariowaną historię o sztuczkach magicznych Dziobasa. Nie zabraknie też kilkunastu innych opowieści przedstawiających historie kaczogrodzkich i myszogrodzkich bohaterów, z których co najmniej część wygląda ciekawie, choć pewnie wielu czytelników z utęsknieniem czeka na jakiś naprawdę porządny tom MegaGiga czy Mamuta

Warto jednak pamiętać, że jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 19 października do sprzedaży trafią Agenci i detektywi II, w którym nie zabraknie doskonałych kryminalnych komiksów Disneya, w tym przygód policjantów od duetu Cavazzano i Faraci, czy dwóch historii o przygodach kaczej wersji Edgara Poe.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

 1. Tak normatyenie jak od jakiegoś czasu ok. 40-50% reprintów, reszta wydania po raz pierwszy. Sam tom nie zapowiada się jakoś nadzwyczajnie ale też nie słabo. Kwestia gustu. A chciałoby się w grudniu coś z tematyki zimowo-świątecznej...

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż zgadzam się. Lepsze coś niż nic, na razie jest znośnie w temacie Megagiga/mamutów ale... jak to ma tak wyglądać, to nie wiem czy nie czas pomyśleć o likwidacji/reorganizacji Megagiga/Mamutów. Zwłaszcza jeśli Ci "Czarodzieje i ich dzieje" mieliby zostać wydani w podobnym formacie i jakości (miękkie okładki?) . Choć tu jeszcze niczego nie wiadomo. Nie wiem ile wiedzą redaktorzy gdy wybierają co wydać, ale sądzę, że przynajmniej z grupsza wiedzą jaka będzie tematyka Megagiga/mamutów na te pół roku/rok na przód.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie jakby Megagiga i Mamuty były wydawane co 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż... nie czekam. Te 'nowe' historyjki w ostatnich MGG/Mamutach, to w większości są jakieś wygrzeby z archiwów Topolina zbyt słabe, aby publikować je w regularnych Gigantach/LTB. :/

  OdpowiedzUsuń
 5. No to jak twarda oprawa i 400 - 500 stron, praktycznie w formacie kolekcji Barksa/Rosy to w 100 zł może się cena okładkowa nie zmieścić... A to źle.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć.
  Orientuje się może ktoś z Was czy był jakiś tom, w którym były same komiksy z Magiką?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru