MegaGiga 56 "Hokus-Pokus" - zapowiedź - Camboni, Celoni i Chierchini

Na koniec roku Egmont nie szykuje tylko kolekcji Barksa i Rosy, ale też ostatni tegoroczny tom MegaGiga - Hokus Pokus. Jak można się spodziewać po okładce i tytule, w 512-stronicowym tomie znajdą się komiksy poświęcone tematyce czarodziejskiej i magicznej, ale oczywiście nie będzie to seria Czarodzieje i ich dzieje, która w przyszłym roku pojawi się w ramach osobnych tomów.  Tom jest oparty na 103. Lustiges Taschenuch Spezial i trafi na półki polskich kiosków i salonów już 3 grudnia.

 Pod względem zawartości tom wygląda praktycznie identycznie jak większość 512-stronicowych wydań z ostatnich lat. Głównie zamieszczono krótsze komiksy, a wybór jest mieszanką historii znanych z Gigantów z ostatnich dwóch dekad wraz z nigdy wcześniej publikowanymi komiksami - zarówno nowymi jak i starszymi. Nazwisk najsłynniejszych autorów brakuje, ale nie oznacza to, że nie ma ciekawych komiksów. Szczególnie interesująco wygląda parę historii, w tym komiks o Piotrusiu i Mikim napisany i narysowany przez Camboniego (obecnie znany jako twórca choćby Mikiego i krainy Pradawnych), historia o wspólnej przygodzie Magiki i Wiedźmy Mim autorstwa Panaro i Panarese czy klasyczna opowieść o Donaldzie zdobywającym magiczne moce stworzona przez Chierchiniego.

Polscy czytelnicy doskonale pamiętają też takie historie jak Sztukmistrz z Kaczogrodu Shawów i Fecchiego, w którym Donald próbuje sił w zawodzie iluzjonisty, czy Wyższa szkoła magii Salvagininego i Molinari przedstawiająca zwariowaną historię o sztuczkach magicznych Dziobasa. Nie zabraknie też kilkunastu innych opowieści przedstawiających historie kaczogrodzkich i myszogrodzkich bohaterów, z których co najmniej część wygląda ciekawie, choć pewnie wielu czytelników z utęsknieniem czeka na jakiś naprawdę porządny tom MegaGiga czy Mamuta

Warto jednak pamiętać, że jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 19 października do sprzedaży trafią Agenci i detektywi II, w którym nie zabraknie doskonałych kryminalnych komiksów Disneya, w tym przygód policjantów od duetu Cavazzano i Faraci, czy dwóch historii o przygodach kaczej wersji Edgara Poe.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

 1. Hehehehe, bawi mnie taki "zbieg okoliczności". :D Najpierw 1,5 miesiąca temu artykuł o "Czarodziejach i ich dziejach" jak to fajnie by było to mieć, praktycznie przed chwilą ogłoszenie ich wydania i teraz na "przedsmak" i zakończenie roku "magiczny tom". Bardzo fajnie i jakoś razem to prezentuje sie jeszcze lepiej. Ogromnie mnie to cieszy jak zwykle nie mogę sie doczekać na każdy z tych tomów. :)
  PS: Skoro jest na tyle dobrze, że potrafili "grzmotnąć" tyle wydań i planów na przyszły rok to 12 "Gigantów" wróciłoby w glorii chwały "odrodzenia".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze liczę to jak na tę serię aż 290 stron nowości, co bardzo cieszy. I reprinty dla nowych czytelników mogą być, bo w sumie "MegaGiga" i "Mamuta" tak trzeba postrzegać jako mix z różną proporcją nowe/wydane ponownie.

   Usuń
  2. Tak normatyenie jak od jakiegoś czasu ok. 40-50% reprintów, reszta wydania po raz pierwszy. Sam tom nie zapowiada się jakoś nadzwyczajnie ale też nie słabo. Kwestia gustu. A chciałoby się w grudniu coś z tematyki zimowo-świątecznej...

   Usuń
  3. Owszem, ale jak wiesz to jest z doopy odgórnie ustalane i byle jak przedruk co któryś tom. Pewnie jakby chcieli mogliby się postarać, co ostatnio widać. Na chwilę obecną mamy stan "słaby/na odwal sie" grubasów, ale mimo to można znaleźć jakieś +. Może w tym "momencie chwały" i z tym coś poprawią, kto wie. Nie spodziewam sie, ale ten 1%...nie w sumie nawet już 2% zostawiam.

   Usuń
  4. No cóż zgadzam się. Lepsze coś niż nic, na razie jest znośnie w temacie Megagiga/mamutów ale... jak to ma tak wyglądać, to nie wiem czy nie czas pomyśleć o likwidacji/reorganizacji Megagiga/Mamutów. Zwłaszcza jeśli Ci "Czarodzieje i ich dzieje" mieliby zostać wydani w podobnym formacie i jakości (miękkie okładki?) . Choć tu jeszcze niczego nie wiadomo. Nie wiem ile wiedzą redaktorzy gdy wybierają co wydać, ale sądzę, że przynajmniej z grupsza wiedzą jaka będzie tematyka Megagiga/mamutów na te pół roku/rok na przód.

   Usuń
  5. No póki co informują, że format powiększonego "Giganta" i twarda oprawa. Do tego chcą pewnie ładnie zaśpiewać za sztuke, więc podejrzewam, że przyłożą sie do wydania. Byle nie przegięli z ceną, chociaż co im oddam sporo promocji jest i przedsprzedaże, więc na luzie idzie ze sporym zapasem kupować ze zniżką 30%.

   Usuń
  6. No to jak twarda oprawa i 400 - 500 stron, praktycznie w formacie kolekcji Barksa/Rosy to w 100 zł może się cena okładkowa nie zmieścić... A to źle.

   Usuń
  7. Dlatego napisałem, żeby nie przegięli z ceną bo żeby nie było jak to Siara mówił z misternym planem. :) Ciekawe kiedy 1wszy tom, liczę na początek stycznia bo bardzo chcę tę serię- zaczęli z uważam dobrej serii, uniwersalnej no i naprawdę ostatni rok po tym obmierzłym niechlujstwie robi wrażenie. Więc miejmy nadzieję, że w końcu wzięli się za kacze komiksy porządnie i będzie tylko lepiej, bo potencjał jest przeogromny.

   Usuń
 2. Fajnie jakby Megagiga i Mamuty były wydawane co 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż... nie czekam. Te 'nowe' historyjki w ostatnich MGG/Mamutach, to w większości są jakieś wygrzeby z archiwów Topolina zbyt słabe, aby publikować je w regularnych Gigantach/LTB. :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć.
  Orientuje się może ktoś z Was czy był jakiś tom, w którym były same komiksy z Magiką?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Słaba jakość przykładowych plansz kolekcji Cavazzano + WYJAŚNIENIE EGMONTU

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici