Egmont w lutym 2022: Dziobak Toto, Lucky Luke, Usagi i Enola [Komiksy dla wszystkich]

Na luty Egmont zapowiedział dwa komiksy Disneya: nowy tom kolekcji Barksa i czwarty album z Czarodziejkami W.I.T.C.H., ale jest to jedynie czubek lodowy oferty wydawnictwa przygotowanej na drugi miesiąc przyszłego roku. Wydawnictwo zapowiedziało także wiele innych ciekawych tytułów, z których część to całkowicie nowe serie zapowiedziane podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

9 lutego do sprzedaży trafi pierwszy tom nowej serii wydawanej w linii skierowanej do najmłodszych czytelników - Mój pierwszy komiks 5+, w której komiksy publikowane są w gąbczastej oprawie. Dziobak Toto to znana we Francji od lat seria opowiadająca o przygodach antropomorficznych zwierząt autorstwa Érica Omonda i Yoanna. Cykl w chwili obecnej liczy 8 albumów, a rozpoczyna go tom o tytule Dziobak Toto i magiczne drzewo. Tom wydany w formacie A4 i liczący 32 strony będzie kosztował 34,99 zł. Warto przy okazji nadmienić, że Yoann to późniejszy rysownik kilku najnowszych albumów ze Sprycjanem i Fantazjuszem. 

Tego samego dnia będzie miał premierę trzeci tom frankofońskiej serii Pozytywka - Tajemnice przeszłości opowiadający o ośmioletniej dziewczynce, która jest obrończynią magicznej krainy. W nowym albumie autorstwa Carbone'a i Gijé Nola będzie musiała powstrzymać intruza, który uciekł z Pandorii do ludzkiego świata. Obecnie we Francji seria liczy 5 albumów.

W lutym nie zabraknie też kolejnego albumu klasycznej serii Lucky Luke - Spadek dla Bzika.  Tym razem czytelnicy będą mieli do czynienia z wydanym już kiedyś w Polsce klasycznym komiksem autorstwa Goscinny'ego i Morrisa, w którym gapiowaty pies Bzik staje się właścicielem majątku po ekscentrycznym bogaczu. 41. album serii został oryginalnie wydany w 1973 roku.


Na początku lutego pojawią się też dwa kolejne albumy z serii Smerfy i świat emocji, edukacyjnego cyklu przeznaczonego dla młodych czytelników. Smerf, który ciągle kłamał i Smerf, który ciągle kłamał. podobnie jak wcześniejsze albumy cyklu, obok komiksu stworzonego przez Falzara, Culifforda i Dalenę zawierają też wskazówki dla dzieci i rodziców jak radzić sobie z emocjami. Każdy z komiksów liczy po 40 stron.

Egmont kontynuuje też humorystyczną serię Ptyś i Bill przedstawiającą gagowe historie o małym chłopcu oraz jego zwariowanym psie spanielu.  Każdy tom zawiera po 3 oryginalnie albumy, jednak seria nie jest w Polsce wydawana chronologicznie. W ósmym zbiorczym wydaniu, Koncert na trzy osoby i psa pojawią się całkiem nowe komiksy, stworzone przez Cazenove'a i Bastide'a w latach 2017-2019. Poza tytułowym albumem w tomie znajdą się także Nie ma jak spacer! i Błyskotliwy Bill.

Inną serią z linii Mój pierwszy komiks 5+, która ma zadebiutować na początku lutego to O czym szumią wierzby. Tytuł serii powinien być dobrze znany, ponieważ jest to komiksowa adaptacja klasycznej książki Kennetha Grahame’a stworzona przez Michela Plessixa. Tytuł pierwszego albumu to W puszczy, a łącznie seria składa się z 4 32-stronicowych opowieści.

Wiele innych tytułów od Egmontu do sprzedaży trafi 2 tygodnie później, 23 lutego. Wśród nich będzie szósty tom cyklu Śledztwa Enoli Holmes - Metro Baker Street. Komiks detektywistyczny opowiadający o młodszej siostrze słynnego Sherlocka Holmesa powstał na podstawie serii książek od Nancy Spinger. Zapowiedziany przez Egmont album to na razie ostatni wydany we Francji, ale niewykluczone, że pojawią się kolejne.

Premierę będzie miał też nowy tom Usagiego Yojimbo, legendarnej serii Stana Sakai o króliku-roninie przeznaczonej dla ciut starszych czytelników. Powrót to drugi tom wydania opartego na nowej kolorowej serii od IDW, warto jednak pamiętać, że komiks kontynuuje wątki, które wcześniej zostały wydane w ramach cykli Saga i Początek.


Pod koniec lutego Egmont planuje też premierę trzech zupełnie nowych serii familijnych. Louca - Piłka w grze to album rozpoczynający humorystyczną serię z elementami fantasy opowiadającą o fajtłapowatym nastolatku, którego życie zmienia spotkanie z duchem Nathanem. Dzięki niemu chłopak ma szansę spełnić swoje marzenie i zostać piłkarzem. Autorem serii liczącej 9 tomów jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination.

Rzadko zdarza się w przypadku Egmontu, że tyle mija od pierwszej zapowiedzi do rzeczywistej premiery, jak w przypadku cyklu o stadninie - Turbogalop. Seria została pierwotnie zapowiedziana już w 2018 roku, obok np. takiego Iznoguda, natomiast dopiero teraz zostanie wydana. Nie wiadomo z czego wynikło opóźnienie, ale widać, że Egmont stawia na komiksy dotykające tematu jeździectwa. Seria stworzona stworzona przez Michel Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux, a oryginalnie liczy już 16 albumy.

Ostatnim zapowiedzianym tytułem jest pierwszy tom serii Frnck - To dopiero początek. Jest to humorystyczna-fantastyczna opowieść o 13-letnim sierocie, który trafia do prehistorii, nie posiadając współczesnych wynalazków i musząc zmagać się z masą dziwnych i strasznych kreatur oraz z czyhającymi gdzieniegdzie jaskiniowcami. Autorami komiksu są Olivier Bocquet i Brice Cossu, a cykl na razie składa się z 7 albumów.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl. Do soboty można skorzystać z kodu "12forum", który daje 35% rabatu od cen okładkowych

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska


Komentarze

  1. Spadek dla Bzika! Bombowa wiadomosc :)
    Pamietam jak byl na empikowych polkach, gdy "swiadomie" zaczalem po doroslemu znow zbierac Lakiluki i inne frankofonskie serie humorystyczne :) Ale jakos jego jednego nie zdazylem wtedy capnac i zawsze mi go brakowalo... Wiec teraz bedzie wreszcie znow szansa, no i niejako wreszcie spiecie klamerka calej epoki kolekcjonowania ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pod artykułem:
    "Kaczogrod Carla Barksa" Stawilem sobie pomnik " oficjalna premiera"-zamieściłam komentarz, zachęcam do dyskusji, jeśli ktoś ma ochotę :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Barks zamowiony oczywiście! Z tego zestawienia kupie chyba jeszcze "Turbogalop"- ale to dla chrzesnicy koniary. Kamila i konie podpasowało to może i to przypadnie do gustu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zobaczymy, sam tej serii nie znam, poza tym, że TK wspominał o niej te parę lat temu.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Życie i czasy Sknerusa McKwacza" zbanowane?

Problem z Zombie Bombie i zakazanymi komiksami Barksa i Rosy