Kolekcja Dona Rosy 10 "Druga tajemnica starego zamczyska" - dziś premiera

Ta ostatnia środa! Dzisiaj do sprzedaży trafił dziesiąty i ostatni tom kolekcji Dona Rosy zbierający ostatnie komiksy tego amerykańskiego twórcy, które niekiedy spinają wątki pojawiające się na łamach wcześniejszych, stworzonych przez 3 dekady komiksów. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska to także olbrzymia ilość dodatków zamykająca kolekcję. Tom też już jest dostępny na Egmont.pl.

Finałowy tom dziesięcioczęściowej kolekcji Rosy zawiera komiksy stworzone w latach 2002-2006, które w większości zostały wydane w Polsce na łamach różnych numerów Kaczora Donalda. Album liczy 232 strony i poza komiksami zawiera też liczne dodatki, żaden inny tom kolekcji nie był aż tak obładowany dodatkowymi materiałami. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. tutaj i tu. Rozpiska rozdziałów ŻICSM w ramach serii jest pod tym linkiemNa blogu są też dostępne przykładowe strony z tomu.

W wydaniu można znaleźć sporo historii, które w pewien sposób domykają historię o życiu Sknerusa prezentowaną przez Rosę - mowa tu szczególnie o tytułowym komiksie, w którym Sknerus po latach powraca do swej posiadłości na Ponurych Wzgórzach (warto przy okazji wspomnieć, że Tajemnica starego zamczyska autorstwa Barksa pojawiła się w poprzednim roku po polsku) oraz o Więźniu Doliny Białej Śmierci, czyli dodatkowemu rozdziałowi Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Nie zabraknie też kontynuacji innych wątków znanych z komiksów Rosy, Siedmiu Wspaniałych (minus 4) Caballeros! to powrót Jose i Panchito w ramach kolejnej przygodowej opowieści, a w Czarny Rycerz powraca powraca nie kto inny jak Arszen Lampen. Tom zawiera także niezliczoną historię dodatków - artykułów, ilustracji, a także komiks Roty o Rosie.

Warto dodać, że inną dzisiejszą premierą jest nowy album z Mikim - Miki i zaginiony ocean, czyli kolejny album od Filippiego i Camboniego.

      Druga tajemnica starego zamczyska
      Liczba stron: 232, Stron komiksów: 160 (w tym 32 premierowe)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Ja swój odebrałem już w poniedziałek. Pierwszy raz nie zdjęłem foli. Brak tej ręki jednak jest ewidentny i rzuca się w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chyba teraz nie kupię właśnie przez tę rękę/miecz.

  Kojarzycie po jakim orientacyjnym czasie wychodzą dodruki? Wiadomo że wtedy jak tom się wyprzeda ale czy to są np raczej 2-3 miesiące czy np 5-6 miechów? Bo szczerze mówiąc to chyba wolę się wstrzymać i kupić dodruk z normalną okładką z mieczem :-D O ile ją poprawią przy dodruku ale raczej tak??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz kupić dwa, a za kilka lat sprzedać z błędem za wyższą cenę. Taka jet moja propozycja

   Usuń
  2. Gdyby to była pomyłka w jednym/kilku/kilkunastu wydrukowanych egzemplarzach to można by tak zrobić. A tu z tym babolem poszlo do druku pewnie kilkanaście ale tysięcy komiksów.

   Usuń
 3. Odebrałem dzisiaj i mam wszystkie. Szkoda że zrypali tego rycerza. Pozostaje tylko jedna zagwostka - czemu drugi tom ma zielony napis WS & KD a pozostałe niebieskie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo gdyby nałożyli na okładkę ten arkusz z ręką, to byłby niebieski. Bez niego został zielony podkład,

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru