MegaGiga 56 "Hokus-Pokus" - od dziś w sprzedaży - Camboni, Celoni i Chierchini

Ostatni 512-stronicowy tom z kaczymi komiksami zaplanowany na ten rok właśnie dzisiaj trafił na półki kiosków. W MegaGiga - Hokus-Pokus znajdują się komiksy poświęcone tematyce czarodziejskiej i magicznej. Tom już jest dostępny także na Egmont.pl.
Wydanie zawiera dokładnie te same komiksy co niemiecki Lustiges Taschenbuch Spezial 103.

Pod względem zawartości tom wygląda praktycznie identycznie jak większość podobobnych wydań z ostatnich lat. Głównie zamieszczono krótsze komiksy, a wybór jest mieszanką historii znanych z Gigantów z ostatnich dwóch dekad wraz z nigdy wcześniej publikowanymi komiksami - zarówno nowymi jak i starszymi. Nazwisk najsłynniejszych autorów brakuje, ale nie oznacza to, że nie ma ciekawych komiksów. Szczególnie interesująco wygląda parę historii, w tym komiks o Piotrusiu i Mikim napisany i narysowany przez Camboniego (obecnie znany jako twórca choćby Mikiego i krainy Pradawnych), historia o wspólnej przygodzie Magiki i Wiedźmy Mim autorstwa Panaro i Panarese czy klasyczna opowieść o Donaldzie zdobywającym magiczne moce stworzona przez Chierchiniego.

Polscy czytelnicy doskonale pamiętają też takie historie jak Sztukmistrz z Kaczogrodu Shawów i Fecchiego, w którym Donald próbuje sił w zawodzie iluzjonisty, czy Wyższa szkoła magii Salvagininego i Molinari przedstawiająca zwariowaną historię o sztuczkach magicznych Dziobasa. Nie zabraknie też kilkunastu innych opowieści przedstawiających historie kaczogrodzkich i myszogrodzkich bohaterów, z których co najmniej część wygląda ciekawie, choć pewnie wielu czytelników z utęsknieniem czeka na jakiś naprawdę porządny tom MegaGiga czy Mamuta

Warto pamiętać, że to nie ostatnie kacze komiksy w tym roku, na przyszły tydzień jest zaplanowana premiera ostatniego tomu kolekcji Rosy i albumu z Mikim.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Chętnie już bym zrecenzował, ale oczywiście kolejny raz przez jakiegoś kretyna nie doszło i trzeba czekać minimum do poniedziałku. Czasy smętne, czeka sie tyle na te komiksy i jak któryś raz obsuwa, można sie poirytować. Swoją drogą zabawnie wyszło- traktuję ten tom jako rozgrzewkę przed "Czarodziejami i ich dziejami", czekając na wieści kiedy można będzie sie ich wreszcie spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat Egmont wielkimi literami na swojej stronie informuje o możliwych opóźnieniach z powodu ilości zamówień. Zaczynam się bać o moje zamówienia (2 x Rosa, 1 Barks, 1 Glenat, 2 tom Kajka i Kokosza)....

   Usuń
  2. Niestety tez się obawiam... Bardzo dawno zamowiony 1x Rosa, 1x Barks, 1x Kamila i konie (dla chrzesnicy na mikołajki nie dotrze...) + 1z Glenat nadal nie ruszyly w podróż. Ciekaw jestem czy paczka chociaż ruszy tego 8.12 gdy "Ocean" ma mieć opóźnioną premierę.

   Usuń
 2. Przeglądałem dziś w Empiku i wygląda naprawdę fajnie - dla mnie na pewno dużo ciekawiej niż świąteczny Gigant Extra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już dziś otrzymałem od księgarni egmont najnowszego rose i megagiga więc myślę że chyba tragedii z wysyłką nie będzie z strony egmontu waszych paczek

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Słaba jakość przykładowych plansz kolekcji Cavazzano + WYJAŚNIENIE EGMONTU

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici