Życzenia noworoczne 2022

Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie będzie lepszego roku dla komiksów Disneya niż 2021, a przynajmniej jeżeli chodzi o jakość premierowych historii. To w tym roku do końca wydano kolekcję Dona Rosy, a także pojawiły się najsłynniejsze komiksy Carla Barksa z Biednym, starym kaczorem i Złotym hełmem na czele. Choć kolekcja Barksa będzie prawdopodobnie będzie wydawana przez kolejne 4 lata, to większość najważniejszych historii zostało to wydanych, ale nie zmienia to faktu, że przed nami jeszcze chociażby debiut Magiki i Kwakerfellera czy najstarsze historie Barksa.

2021 okazał się być też rokiem pozytywnych niespodzianek. Pojawiła się seria Gigant Poleca Extra, w której zostały wydane pełne świetnych komiksów tomy kryminalne, a także pierwsze od lat świąteczne wydanie. Powróciły też albumy z Mikim z Glenatu, z których na razie wydano 3 tomy, a także seria Czarodziejki W.I.T.C.H., czyli włoski komiks Disneya o magicznych dziewczynach, który okazał się być hitem sprzedażowym, zresztą tak samo jak komiksy z kaczkami.

A rok 2022, mimo wielu zagrożeń zewnętrznych, zapowiada się niesamowicie dobrze. Do sprzedaży ma trafić 8 Gigantów (pamiętajcie o prenumeracie!), 6 Gigantów Extra, będą też kontynuowane też wszystkie inne serie, łącznie z ekskluzywnymi wydaniami, a w bliżej nieokreślonej przyszłości powrócić ma słynna saga fantasy Czarodzieje i ich dzieje. W końcu przyszłość kaczych komiksów rysuje się w jasnych barwach i widać, że rozwijane są zarówno wydania ekskluzywne jak i te kioskowe. I w końcu jest synergia między wydaniami i choćby w Kaczorze Donaldzie nie brak reklam innych kaczych wydań. A i pewnie jakiś Disney+ w Polsce w 2022 się pojawi.

Osobiście jednak jestem dość niezadowolony z działalności bloga w tym roku. Powstało parę fajnych tekstów, ale jednocześnie plany były zdecydowanie większe. Trzeba jednak trochę spraw przemyśleć, ponieważ poświęcanie setek godzin na prowadzenie bloga i fanpage'a to jednak spore wyzwanie, a nie chciałbym, żeby w jakimkolwiek aspekcie spadła jakość merytoryczna. Ale może uda się jakoś rozwiązać ten problem, tym bardziej, że na pewno nie zabraknie okazji do informowania. Oby ilość dobrych newsów związanych z komiksami Disneya i nie tylko była jak największa.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 
życzy Kacza Agencja Informacyjna i Centrum Komiksów Disneya

Ilustracja: Arild Midthun, Francisco Rodriguez Peinado i Enriqueta Perea

Komentarze

 1. Dzięki za bloga i posty. Wszystkiego dobrego w Nowym roku 2022

  OdpowiedzUsuń
 2. Raz jeszcze dzięki za świetną prace i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
  Tfu tfu rok 2022 wygląda że będzie podobnie jak 2021 bardzo dobrym kaczym rokiem!

  OdpowiedzUsuń
 3. cźeść.
  niezna ktoś gdzie sie da zamówić prenumerata
  do kraju sławacja magazynu kaczor donald ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar