Gigant Poleca Extra 3 "Agenci i detektywi II: Opowieści niesamowite" - od dziś w sprzedaży - Cavazzano, Carpi i Edgar Poe

Drugi tom Agentów i detektywów jest już dostępny w kioskach, salonikach i Empikach! W Opowieściach niesamowitych czytelnicy znajdą ponad 300 stron komiksów Disneya o tematyce detektywistycznej i kryminalnej, które oryginalnie wydano w pierwszym LTB Crime. Format wydania to A5, a cena okładkowa wynosi 19,99 zł. Poza punktami prasowymi tom jest też dostępny na Egmont.pl.

Choć czytelnicy od lat zbierający Giganty mogą uznać wydany pół roku temu pierwszy tom Agentów i detektywów za minimalnie lepszy, to nowy tom nie jest od niego w żaden sposób słabszy, a przy tym zdecydowanie bardziej nadaje się dla nowych czytelników. Może nawet na rozpoczęcie przygody z komiksami Disneya. Głównym daniem przygotowanym przez redakcję są dwa komiksy z serii I racconti di Edgar Allan Paperoe opowiadające o przygodach kaczej wersji Edgara Poe. W historiach nie zabraknie też nawiązań do twórczości autora, więc jest to prawdziwa gratka dla fanów amerykańskiego pisarza.

Wśród pozostałej części wydania najbardziej wyróżniają się dwa komiksy: bardzo dobrze oceniany komiks o myszogrodzkim komisariacie znanego i cenionego duetu Faraci i Cavazzano, w którym czytelnicy mogą poznać dalszą rodzinę Franza Mauera, a także długi klasyczny komiks o londyńskiej przygodzie Mikiego autorstwa Carpiego. Nie brakuje też historii z popularnych włoskich cykli z bohaterami Disneya - można znaleźć zarówno kolejną historię opowiadającą o Kaczej Agencji Wywiadowczych Asów, a także komiks rozpoczynający cykl o komisarzu Mikim rozgrywający się w Paryżu w połowie XX wieku.

 

Przy okazji przypominamy, że w ramach serii Gigant Poleca Extra wychodzą różne formaty wydawnicze. W tym roku poza Agentami i detektywami wydano także Przygodę na kempingu - tom zawierający wakacyjne opowieści, który jest znacznie chudszy oraz wydany w ciut mniejszym formacie, natomiast w grudniu pojawi się Gwiazdkowy prezent, czyli specjalne świąteczne wydanie. Grzbiety pierwszego i drugiego tomu Agentów i detektywów pasują do siebie, więc można szykować specjalne miejsce na półce na kryminalną serię. Oryginalnie wyszło aż 12 tomów, a w nich wiele świetnych historii, więc liczymy, że polski Egmont na przyszły rok szykuje kolejne ciekawe wydania.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Ja już mam :D Ale i tak z czytaniem poczekam na weekend.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czytam po trochu bo aż szkoda by było taki dobry tom przeczytać na jeden raz :)

  Co do Franka Mauera to nie pamiętam konkretnie gdzie ale jego rodzina już występowała w komiksach wydanych w Polsce, nie razy też były informacje o pochodzeniu Franca i o tym, że jego rodzina nie należy do uczciwych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak... to też był komiks Artibaniego i Cavazzano. Tylko to był drugi komiks z rodziną Franca, a teraz w końcu wyszedł pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka