Gigant Poleca Extra 4 "Gwiazdkowy prezent" - zapowiedź - świąteczny tom

W tym roku Egmont dostarczył czytelnikom kaczych i mysich opowieści wiele niespodziewanych prezentów, a najpewniej ostatnim z nich będzie Gwiazdkowy prezent, czyli specjalny świąteczny tom Giganta wydany w serii Gigant Poleca Extra. Po raz pierwszy od 13 lat pojawi się w Polsce tom zbierający świąteczne komiksy Disneya. 256-stronicowe wydanie będzie kosztować 19,99 zł, trafi do sprzedaży prawdopodobnie na początku grudnia, a jego format będzie najpewniej taki sam jak Agentów i detektywów. W środku znajdą się komiksy z tegorocznego świątecznego wydania Lustiges Taschenbuch.

W wielu europejskich krajach od ćwierćwiecza poza normalnymi 13 tomami Giganta wychodzi też co roku specjalne świąteczne wydanie, które liczy dokładnie tyle samo stron co zwykłe tomy i zawiera jedynie nowe historie. W Polsce, poza Powracającymi prezentami z 2004 roku i Mikołajem i jego przypadkami z 2008 roku, nigdy komiksy ze świątecznych wydań nie były publikowane, a obecność świątecznych motywów ograniczała się do pojedynczych historii w zwykłych Gigantach. Z tego powodu większość najlepszych komiksów związanych z Bożym Narodzeniem omijało polskiego czytelnika.

W tym roku to się zmieni, a w Gwiazdkowym prezencie znajdzie się większość najciekawszych świątecznych komiksów, które w poprzednim roku pojawiły się we włoskim Topolino i odpowiadali za nie najlepsi włoscy twórcy. Szczególnie ciekawie wyglądają - otwierająca tom historia o świątecznym spotkaniu Kaczej Rodziny stworzona przez Pisapiego, która przez włoskich czytelników została okrzyknięta jedną z najlepszych kaczych historii 2020 roku, narysowany i napisany przez Zironiego komiks o świętach Czarnego Piotrusia w więzieniu, czy świąteczna opowieść z Megajonkiem Nucciego i Intiniego. Tom zamknie natomiast długi świąteczny komiks stworzony przez dwóch cenionych twórców - Marco Nucciego i Fabrizio Petrossiego. Jeżeli macie déjà vu widząc nazwisko włoskiego rysownika, to nic dziwnego, bo w przyszłym roku Egmont wyda Miki podróżuje w czasie z rysunkami tego artysty. 

Przy okazji przypominamy, że w ramach serii Gigant Poleca Extra wychodzą różne formaty wydawnicze, ale tomy można układać na półkach według własnego uznania. W tym roku poza Gwiazdkowym prezentem pojawią się trzy tomy serii- do tej pory wydano Agentów i detektywów oraz wakacyjną Przygodę na kempingu, natomiast 19 października w sprzedaży pojawi się drugi tom Agentów i detektywów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Na cześć egmontu hip hip...

  OdpowiedzUsuń
 2. Odkąd zacząłem zbierać komiksy z kaczorami, czyli w 1990 roku, zawsze na Boże Narodzenie czytałem świąteczne historyjki. Dla mnie to był nieodłączny element świąt, jak dla niektórych Kevin. Kupię na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, ciekawy nawyk :-) Ja jako że nie załapałem się na te dwa świąteczne tomy to dodatkowo się cieszę że teraz będzie wychodził następny.

   Usuń
 3. Huh... co mogę powiedzieć...Super!!! Ostatnio jest natłok dobrych informacji co mnie bardzo cieszy. Coś się zaczyna zmieniać -i to nie na gorsze. Oby tak dalej :D -dobra robota Egmont!

  OdpowiedzUsuń
 4. No..proszę proszę... dobra Z PRZYJEMNOŚCIA (acz, jednak wciąż "trzymając rękę na pulsie") ode mnie również wielkie BRAWO i DZIĘKUJĘ Egmontowi za ten rok, naprawdę teraz widzę, że WRESZCIE chcą coś zmienić, chcą coś oferować czytelnikowi. Aż to będzie piękny moment tom świąteczny, co faktycznie jest prezentem. No i same nówki do tego. :) Polecam odsłuchać ostatnie wystąpienie pana Tomasza Kołodziejczaka (sporo więcej niż tutaj odnotowano można sie dowiedzieć co dziwne..), nabrałem do niego dużej sympatii i kroczkami, ale nawet prędko pokazali, że jednak można (co nie było trudne, nie zapominajmy). Nie mogę się doczekać na wszystko razem i każdy tom z osobna (poza ostatnimi numerami Rosy i tomów z Mikim też biorę tylko te co mi pasują). Brawo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noo..to jeśli dobrze liczę to w tym roku będzie dla mnie aż 28 pozycji wydawniczych kaczych i mysich komiksów, a ogółem aż 31! No, nie wiem ile było w latach ubiegłych, ale to można prędko policzyć- gołym okiem ad hoc widać, że ten rok to tłuścioch. Oby nie był wyskokiem, a przebiegunowaniem na właściwe tory.

   Usuń
  2. Sorki za kolejną wiadomość, ale muszę doprecyzować, bo dla pewności i z ciekawości sprawdziłem- nawet "Rozpuszczalnik uniwersalny" jest z tego roku, co daje aż 5 tomów Rosy i łącznie 32 wydania w 2021. Imponujące.

   Usuń
 5. WOW, WOW, WOW!!!
  Dla mnie też numery świąteczne KD to było coś na co czekało się caly rok. Do tej pory idealnie pamiętam sklad czy komiksy np KD 24/1996 (Barks "W zanurzeniu") czy KD 25/26 1996 :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie o tym samym komiksie pomyślałem. Miał klimat. Zwłaszcza teraz we wspomnieniach ;)

   Usuń
 6. No cóż super - na to czekałem!

  Oby teraz stało się to małą tradycją i co roku wychodziły takie wydania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli (w końcu) zaczęło im zależeć a i my odpowiemy kupując to będzie należyta symbioza. Ale podkreślam, nie lajkować, pierdzielić tylko kupować, bo to im da solidne podstawy na przyszłość. Piszę ogólnie oczywiście. :)

   Usuń
 7. Czy są już jakieś informacje odnośnie częstotliwości Giganta w przyszlym roku ?
  Wydawanie coraz więcej wydań specjalnych pokazuje, że to się opłaca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też pytałem ale jego wysokość nie raczy odpisywać na porządne pytania. :D

   Usuń
  2. Gdyby miał takiego newsa i mógł się nim podzielić, to już byśmy wiedzieli. Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Bo jedyną możliwą byłoby "nie ma takich informacji" xD

   Usuń
  3. To chyba jesteś tu od niedawna, bo ogólnie odpowiadanie i dyskusja na tym blogu pomiędzy autorwem a czytelnikami jest na bardzo kiepskim poziomie. Dlatego nazwa "Kacza Agencja INFORMACYJNA" jest niestety, adekwatna, bo jakichś dyskusji się tu rzadko doświadczy.
   A oczekuję choćby takiej- raz z szacunku do odbiorców, (zwłaszcza jak od lat tu piszę i moje posty stanowią 70% merytoryki) a dwa, że to jednak zawsze jakieś nakierowanie na stan obecny, który może sie zmienić. Zwłaszcza po tym co ostatnio Egmont (wreszcie dobrze) robi.

   Usuń
  4. Po pierwsze - przy takiej liczbie komentarzy nie da się odpowiedzieć na każdy.
   Po drugie - czasem brak odpowiedzi nie wynika ze złej woli, ale po prostu woli nic nie pisać, bo lepiej nie zapeszać. Jakby co - na pewno do końca tego roku poinformuję jak wygląda dalej sytuacja z Gigantami.

   Usuń
  5. No, może za bardzo sie uniosłem. Po prostu zależy mi na mocno na tym temacie, a wielokrotnie doceniałem (i oczywiście dalej doceniam) Twoją pracę. Cieszę się, że razem i z innymi kaczkofanami dotarliśmy do momentu, gdzie kacze komiksy znów zaznaczają wyraźniej swoją obecność. A do "Gigantów" mam sentyment co w połączeniu z ostatnimi wydarzeniami daje większą nadzieje na powrót do 12(13) tomów. Dlatego spytałem "z wyprzedzeniem", bo może dzięki temu udało by się przed kluczowymi decyzjami w Egmoncie poprzez Ciebie Radku im pokazać/przekazać, że ten krok byłby wskazany. :)
   PS: Nie mogę się doczekać do wtorku na "Giganta EXTRA". :)

   Usuń
  6. Mamy październik - wszystkie decyzje odnośnie regularnych serii są już dawno podjęte. Na pewno będę się pytał, ale na razie lepiej jeszcze poczekać te parę tygodni.

   Usuń
  7. Rozumiem, no i teraz wszystko jasne. Dzięki, fajnie właśnie wiedzieć "co i jak" i co jest możliwe, a co nie. Wieści codziennie po kilka razy wypatruję. :)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Większy format, same nówki, więcej stron niż "Gigant"- do tego wyjątkowo świąteczne wydanie. Pisałem miliard razy, że ludziom na idiotyzmy czy bzdety setek jak nie tysięcy jakoś nie żal, a na powiedzmy pasje czy hobby wyliczają co do grosza.. Poza tym masz przyjacielu zawsze opcje kupowania na stronkach gdzie 30% nierzadko się zdarza, nawet w przedsprzedaży. :)

   Usuń
 9. O, miałem zapisane, że kolejny tom Mikiego będzie 10 listopada, a tu aż 3 naraz (dla mnie,4 z Rosą nawet!) tego samego dnia. :D Była ostatnio kumulacja największa od lat na miesiąc to będzie chyba dzień najbardziej bogaty w kacze komiksy.
  Co do tego tomu -bo tego dotyczy ten wpis głównie- to znalazłem informację na stronie Egmontu, że będzie już dostępny w sprzedaży 19 listopada! Jakoś tak zdawało mi sie, że dadzą w grudniu. Pewne to? PS: Jak dla mnie im wcześniej tym lepiej, miła niespodzianka kolejna i dodaje większego wybrzmienia "Świątecznemu prezentowi". :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Słaba jakość przykładowych plansz kolekcji Cavazzano + WYJAŚNIENIE EGMONTU

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici