Gigant Poleca Extra 4 "Gwiazdkowy prezent" - zapowiedź - świąteczny tom

W tym roku Egmont dostarczył czytelnikom kaczych i mysich opowieści wiele niespodziewanych prezentów, a najpewniej ostatnim z nich będzie Gwiazdkowy prezent, czyli specjalny świąteczny tom Giganta wydany w serii Gigant Poleca Extra. Po raz pierwszy od 13 lat pojawi się w Polsce tom zbierający świąteczne komiksy Disneya. 256-stronicowe wydanie będzie kosztować 19,99 zł, trafi do sprzedaży prawdopodobnie na początku grudnia, a jego format będzie najpewniej taki sam jak Agentów i detektywów. W środku znajdą się komiksy z tegorocznego świątecznego wydania Lustiges Taschenbuch.

W wielu europejskich krajach od ćwierćwiecza poza normalnymi 13 tomami Giganta wychodzi też co roku specjalne świąteczne wydanie, które liczy dokładnie tyle samo stron co zwykłe tomy i zawiera jedynie nowe historie. W Polsce, poza Powracającymi prezentami z 2004 roku i Mikołajem i jego przypadkami z 2008 roku, nigdy komiksy ze świątecznych wydań nie były publikowane, a obecność świątecznych motywów ograniczała się do pojedynczych historii w zwykłych Gigantach. Z tego powodu większość najlepszych komiksów związanych z Bożym Narodzeniem omijało polskiego czytelnika.

W tym roku to się zmieni, a w Gwiazdkowym prezencie znajdzie się większość najciekawszych świątecznych komiksów, które w poprzednim roku pojawiły się we włoskim Topolino i odpowiadali za nie najlepsi włoscy twórcy. Szczególnie ciekawie wyglądają - otwierająca tom historia o świątecznym spotkaniu Kaczej Rodziny stworzona przez Pisapiego, która przez włoskich czytelników została okrzyknięta jedną z najlepszych kaczych historii 2020 roku, narysowany i napisany przez Zironiego komiks o świętach Czarnego Piotrusia w więzieniu, czy świąteczna opowieść z Megajonkiem Nucciego i Intiniego. Tom zamknie natomiast długi świąteczny komiks stworzony przez dwóch cenionych twórców - Marco Nucciego i Fabrizio Petrossiego. Jeżeli macie déjà vu widząc nazwisko włoskiego rysownika, to nic dziwnego, bo w przyszłym roku Egmont wyda Miki podróżuje w czasie z rysunkami tego artysty. 

Przy okazji przypominamy, że w ramach serii Gigant Poleca Extra wychodzą różne formaty wydawnicze, ale tomy można układać na półkach według własnego uznania. W tym roku poza Gwiazdkowym prezentem pojawią się trzy tomy serii- do tej pory wydano Agentów i detektywów oraz wakacyjną Przygodę na kempingu, natomiast 19 października w sprzedaży pojawi się drugi tom Agentów i detektywów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Odkąd zacząłem zbierać komiksy z kaczorami, czyli w 1990 roku, zawsze na Boże Narodzenie czytałem świąteczne historyjki. Dla mnie to był nieodłączny element świąt, jak dla niektórych Kevin. Kupię na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, ciekawy nawyk :-) Ja jako że nie załapałem się na te dwa świąteczne tomy to dodatkowo się cieszę że teraz będzie wychodził następny.

   Usuń
 2. Huh... co mogę powiedzieć...Super!!! Ostatnio jest natłok dobrych informacji co mnie bardzo cieszy. Coś się zaczyna zmieniać -i to nie na gorsze. Oby tak dalej :D -dobra robota Egmont!

  OdpowiedzUsuń
 3. WOW, WOW, WOW!!!
  Dla mnie też numery świąteczne KD to było coś na co czekało się caly rok. Do tej pory idealnie pamiętam sklad czy komiksy np KD 24/1996 (Barks "W zanurzeniu") czy KD 25/26 1996 :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie o tym samym komiksie pomyślałem. Miał klimat. Zwłaszcza teraz we wspomnieniach ;)

   Usuń
 4. No cóż super - na to czekałem!

  Oby teraz stało się to małą tradycją i co roku wychodziły takie wydania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy są już jakieś informacje odnośnie częstotliwości Giganta w przyszlym roku ?
  Wydawanie coraz więcej wydań specjalnych pokazuje, że to się opłaca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby miał takiego newsa i mógł się nim podzielić, to już byśmy wiedzieli. Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Bo jedyną możliwą byłoby "nie ma takich informacji" xD

   Usuń
  2. Po pierwsze - przy takiej liczbie komentarzy nie da się odpowiedzieć na każdy.
   Po drugie - czasem brak odpowiedzi nie wynika ze złej woli, ale po prostu woli nic nie pisać, bo lepiej nie zapeszać. Jakby co - na pewno do końca tego roku poinformuję jak wygląda dalej sytuacja z Gigantami.

   Usuń
  3. Mamy październik - wszystkie decyzje odnośnie regularnych serii są już dawno podjęte. Na pewno będę się pytał, ale na razie lepiej jeszcze poczekać te parę tygodni.

   Usuń
 6. Czy są już jakieś informacje odnośnie częstotliwości Giganta w przyszlym roku ?
  Wydawanie coraz więcej wydań specjalnych pokazuje, że to się opłaca.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka