Świąteczny "Gigant" pojawi się zaskakująco szybko!

W tym roku zostanie wydany specjalny świąteczny Gigant Poleca Extra - Gwiazdkowy prezent, o którym informowaliśmy parę tygodni temu. Wówczas nie znaliśmy jego daty premiery, ale teraz została ogłoszona na Egmont.pl, gdzie można już tom kupić w przedsprzedaży z rabatem 30%. Wydanie będzie miało premierę szybciej niż spodziewano się, ponieważ już 19 listopada. Tom będzie liczył 256 stron i wydany zostanie w formacie A5.

Oznacza to, że w listopadzie w ciągu tygodnia pojawi się sześć komiksów Disneya. 17 listopada pojawi się ostatni w tym roku Kaczor Donald, a 24 listopada aż cztery wydania z kaczkami i myszami - Gigant, kolekcja Barksa, kolekcja Rosy i album z Mikim. A to nie są jedyne komiksy Disneya zapowiedziane na końcówkę roku.

Źródło ilustracje: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Woooooooooow! :-) Genialna końcówka roku :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby fajnie że szybko a jednak wolałbym go w grudniu :c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjdzie wcześniej = nie będzie problemu, że ktoś nie zdążył kupić np. na Mikołajki.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. A więc niemal 70 stron mniej niż AGENCI, a jednak cena taka sama.Hmmm....Ważne że jest i cieszy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No albo "Agenci" 70 stron więcej i cena taka sama...

   Usuń
  2. Jest to pierwsze od wielu lat wydanie świąteczne w Polsce, 3 w ogóle, nawet jeśli komuś nie pasuje cena niecały grosz za stronę to i tak ma jeszcze chociażby wspomniany rabat 30% na egmoncie.

   Usuń
  3. Zgadzam się. Akueatw porównaniu do szaleńczo galopujacych cen innych produktów na ceny komiksow w OGÓLE NIE MOŻNA narzekać! 20zl za ponad 250 stron?? Jak dla mnie TANIO. Nie mówię już o wydaniach typu Barks I Rosa gdzie za super jakosc i kilkaset stron komiksów płacimy okolo 45 zł (z rabatem przez internet).
   Za 20zl to nie kupi teraz flaszki ani nie zatankuje 5l paliwa ;-)

   Usuń
 4. Zdecydowanie nie mają kalendarza i planisty w Eoncie, 6 wydań w tydzień w tym cztery w 1 dzień to jakiś absurd. No i ten świąteczny Gigant w połowie listopada... bezsens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie bym krzyczał, że fatalna decyzja, ale to jest NAJLEPSZA DECYZJA.
   Dlaczego? Bo wydając komiksy w okolicach 20 listopada, wydawnictwo ma pewność, że one trafią do księgarń w sam początek bumu przedświątecznego. Przed świętami sprzedaż jest najlepsza w całym roku, więc nie dziwię się, że Egmont stawia na ten okres.
   A co do Giganta świątecznego - oczywiście można debatować czy lepiej nie byłoby tydzień później czy coś, ale publikowanie świątecznych rzeczy później nie ma sensu. Dlaczego? Ponieważ taki świąteczny Gigant wydany w połowie listopada będzie się dobrze sprzedawał przed miesiąc, aż do Wigilii. Gdybyś wydał go np. 10 grudnia, to dobra sprzedaż utrzymałaby się tylko 2 tygodnie, a później w sumie można byłoby go dać na przemiał lub dać do magazynu na rok. Próbując wydać numer jak najbliżej świąt, kiedyś KD popełniało tragiczne błędy publikując pisma 23 czy 24 grudnia, przez co sprzedaż ich była fatalna.

   Usuń
  2. Akurat koszty to najmniejszy problem. Bardziej mi chodzi o to, że będzie 6 wydań na raz (prawie na raz), a potem 3 czy 4 miesiące czekania na cokolwiek (po za KD i Gigantem).

   Niby można sobie rozkładać czytania w czasie no ale jednak trudne, mam tu i teraz to czytam. W efekcie często jest tak, że mam albo bardzo dużo do czytania na raz albo bardzo długo nic.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka