Emilka Sza, Siostry Niezapominajki, Iznogud i Lucky Luke - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Pierwsza październikowa partia komiksowych nowości od Egmontu, która do sprzedaży trafi 13 października, będzie dostępna przedpremierowo na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier. W niej znajduje się także pierwszy tom zbiorczej edycji Kajka i Kokosza, ale też wiele innych ciekawych komiksów, z których przykładowe strony możemy zaprezentować dzięki uprzejmości wydawnictwa. Wszystkie komiksy są dostępne z rabatem 30% także na egmont.pl

Jedną z ciekawszych premier w tym miesiącu jest Emilka Sza - Jak wiele to „nic”?, czyli komiks stworzony przez Macieja Kura (autora m.in. Lila i Puta) oraz Magdalenę "Meago" Kanię. Komediowa historia o młodym mimie, który zaprzyjaźnia się niewidomą gitarzystką, nie raz potrafi doprowadzić do salw śmiechu, ale też i wzruszyć. 64-stronicowy album zostanie wydany w twardej oprawie, w formacie A4 i cenie okładkowej 34,99 zł. 

Inną nowością jest pierwszy tom nowej frankofońskiej serii - Siostry Niezapominajki. Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach, ich mamie i tajemnicy sprzed lat. Sen Sary to zaledwie początek serii, której drugi tom całkiem niedawno ukazał się na francuskim rynku. 72-album ukaże się w twardej oprawie, formacie A4 i cenie okładkowej 39,99 zł. 

Miłą niespodzianką dla fanów Iznoguda, czyli serii Goscinny'ego i Tabary'ego opowiadającej o niecnym wezyrze chcącym zostać kalifem w miejsce kalifa, jest tak szybka premiera czwartego zbiorczego wydania. Kolejny tom Przygód wielkiego wezyra Iznoguda będzie zawierał albumy 13-16, które w większości powstały po śmierci Goscinny'ego i zostały zarówno napisane i narysowane przez Tabary'ego. 

Natomiast październikowy tom Lucky Luke'a to Samotny jeździec, czyli 76. album serii wydany oryginalnie w 2012 roku, który został napisany przez Tonino Benacquiste'a i Daniela Pennaca, a narysował go Achdé. Jest to jeden z niewielu komiksów o samotnym kowboju narysowanych przez następcę Morrisa, który nie został wydany w Polsce. W nowej przygodzie Lucky Luke musi ponownie wyruszyć na poszukiwanie Daltonów.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka