Komiksowe premiery - styczeń 2021 - Rosa, Smerfetka i Garfield

 

Nowy rok, nowe otwarcie. W tym roku po raz kolejny ukaże się największa w historii liczba ekskluzywnych wydań z komiksami Disneya, z drugiej jednak strony Kaczor Donald stał się dwumiesięcznikiem. Patrząc jednak na pierwszy miesiąc roku sytuacja wygląda naprawdę dobrze, ponieważ już od pierwszych tygodni wydawnictwa będą dostarczały ciekawych pozycji.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
20 stycznia
- Kolekcja Dona Rosy 6: Rozpuszczalnik uniwersalny - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Kolejny tom kolekcji składa się głównie z długich przygodowych historii. Najciekawiej wygląda  tytułowy komiks opowiadający o substancji zdolnej rozpuścić wszystko, ale wysoki poziom prezentują też The Treasury Of Croesus przedstawiające poszukiwania skarbu Krezusa, kontynuacja Złotego hełmu Barksa - Zaginione mapy Kolumba, urodzinowa historia z Donaldem - Kaczor, którego nie było, czy na deser zamieszczone Dwa serca w Jukonie, dodatkowy rozdział Życia i czasów Sknerusa. Szczegółowe informacje o tym tomie są dostępne pod tym linkiem.
21 stycznia - Kaczor Donald 2021-01 - 9,99 zł - POLECAMY!
Pierwotnie pierwszy numer Kaczora Donalda dwumiesięcznika miał się pojawić pod koniec grudnia, ale został opóźniony o miesiąc. Jeżeli pojawią się w nim pierwotnie zapowiedziane komiksy, to czytelnicy znajdą w nim m.in. okładkowe W górę, do gwiazd z rysunkami Rodriquesa, klasyczny komiks Vicara - Magia kina. czy kolejną historię z młodości Sknerusa - The Disappearance of the Gearloose Brothers Korhonena. Pełny skład numer jest dostępny tutaj.
29 stycznia - Gigant Poleca 228: W krainie pingwinów - 15,99 zł - POLECAMY!
W pierwszym noworocznym Gigancie nie zabraknie co najmniej kilku ciekawych historyjek. Przez tom będzie przewijać się zimowa atmosfera, ale nie tylko, pojawią się m.in. Nowe obrazy cesarza autorstwa Cavazzano, Świat na opak Mottury z udziałem Netoperka, czy kolejna historia z Kwantomasem autorstwa Gervasio - Złoto korsarza. Nie zabraknie też historii z Gogusiem, Dziobasem czy Gęgulem w rolach głównych. Informacje o pełnym składzie wydania są dostępne w osobnym tekście. Cały czas można zakupić prenumeratę na cały 2021 rok.

KOMIKSY DISNEYA W USA
20 stycznia - Disney Princess: Make Way for Fun - 10,99$
Tom zbierający paski Amy Mebberson o księżniczkach Disneya wydane niegdyś przez Joe Books oraz parę nowych opowieści.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
20 stycznia - Clifton 4 (1) - 89,99 zł
Czwarty wydany, ale pierwszy chronologicznie tom o przygodach byłego agenta MI6 będzie zawierał albumy Śledztwa pułkownika Cliftona, Clifton w Nowym Jorku, Clifton i szpiedzy oraz Diaboliczne krasnale autorstwa Macherota, Grega i Azary.
20 stycznia - Garfield: Tłusty koci trójpak 8 - 79,99 zł - POLECAMY!
Po długiej przerwie, w końcu pojawi się ósmy tom Garfielda zawierający oryginalnie opublikowane od 5 grudnia 1990 do 5 września 1992 roku. Recenzję pierwszych dwóch tomów znajdziecie na blogu.
20 stycznia - Lucky Luke 22: Daltonowie i zamieć - 24,99 zł - POLECAMY!
W klasycznym albumie autorstwa Morrisa i Goscinny'ego Lucky Luke musi udać się za Daltonami aż do Kanady, gdzie pomoże Królewskiej Policji Konnej.
20 stycznia - Pamiętniki Wisienki 4: Bogini bez oblicza - 39,99 zł - POLECAMY!
Czwarty tom serii Chamblaina i Neyret opowiadającej o dziewczynce  posiadającej detektywistyczną żyłkę będzie poświęcony tajemniczemu portretowi . Recenzja dwóch wcześniejszych albumów jest dostępna na blogu.
20 stycznia
- Smerfy 3: Smerfetka - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Jeden z najlepszych i najsłynniejszych albumów Smerfów Peyo, w którym zadebiutowała jedna z najsłynniejszych bohaterek serii - blondwłosa Smerfetka W 64-stronicowym tomie poza tytułową historią pojawi się jeszcze drugi komiks - Głód u Smerfów.
27 stycznia - Mordercza Adelka 2:  Piekło to inni - 34,99 zł
Trzeci tom serii Mr Tana i Miss Prickly wypełnionej czarnym humorem opowiadającej o małej buntowniczej dziewczynce, która chce być przez dorosłych traktowana poważnie.
28 stycznia -
Tytus, Romek i A`Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani - 39,99 zł
Prawdopodobnie ostatni album o historycznych przygodach Tytusa przeniesie czytelników do 966 roku i chrztu Polski.
31 stycznia
- Przygody Żąbielka i inne opowieści - 79,00/120,00 zł
Zbiór komiksów Szarloty Pawel wydanych oryginalnie w Świecie Młodych, Uśmiechu Numeru, Expressie Ilustrowanym czy Komputer Świat. Album zostanie wydany w dwóch wariantach, zwykłym i kolekcjonerskim z dodatkowymi pocztówkami i rysunkiem.

Jeżeli kojarzycie, że w styczniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Dark Horse, Yen Press, Kurc i Kutlura Gniewu

Komentarze

 1. a co z dodrukiem 1-szego tomu Garfielda?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jest szansa, iż na stronie pojawi się artykuł o historii "Gigantów"? To mogłoby być ciekawe. Szczególny sentyment mam do pierwszej serii (1992-1994) czytanej w dzieciństwie. Ciekaw jestem oceny zarówno poszczególnych serii jak i konkretnych historyjek. Czy autorami byli tam tylko Włosi, czy może gdzieś trafiły się też komiksy Barksa lub Rosy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może się pojawi, ale w bardziej szerszym kontekście. Np. - ówcześnie "Gigant" też był przedrukiem niemieckich i skandynawskich pism, część numerów była pomijana, ale sporo "pominiętych" historii pojawiło się po latach w Polsce w ramach MGG i MAM.

   A co do Barksa i Rosy - ich komiksy (pomijam jeden przypadek w Niemczech pół wieku temu) nigdy nie były wydawane w "Gigantach". Giganty w 90% składają się z włoskich komiksów, a w 10% z 3-rzędowych komiksów stworzonych przez Egmont przez takich twórców jak Fecchi czy Andersen.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar